Manisa’da 57. Kütüphane Haftası etkinlikleri

banner297

Manisa’da 57. Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen 4. Dr. İbrahim Türek Okuma Ödülleri sahiplerini buldu. En çok kitap okuyanlara Manisa İl Halk Kütüphanesi (Kitapsaray) kütüphane bahçesinde düzenlenen törenle ödülleri teslim edildi. Törene Manisa Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa İl Kütüphanesi Müdürü Ayşin Kibrit, kitapseverler ve veliler katıldı. 57. Kütüphane Haftası bu yıl, “Çağları aşan söz” teması ile kutlanıyor. 

Manisa 29.03.2021, 16:04
Manisa’da 57. Kütüphane Haftası etkinlikleri
banner388

Manisa Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, “57. kütüphane haftamızı kutluyoruz. Pandemi kuralları nedeniyle programımızı dışarı ve aile arsında yapmak istedik. Bugün bu törene ismini veren İbrahim Türek şehrimize 2 tane kütüphane kazandırmış şuanda 90 yaşında ve Amerika’da yaşıyor. Bugün bu ödüllerimizi onun adına veriyoruz. Ve bugün Manisa’nın en çok okuyanları aramızda. Sizin sayenizde bugün yapılan istatistik sonuçlarına göre Türkiye’de 4. durumdayız” dedi.

Amerika’da yaşayan İbrahim Türek, Manisa’da çocukların okumaları için halk kütüphanesini açarak hayata geçirdi. Okuma ödülleri Manisa’da yaşayanlara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla veriliyor. Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılmayan okuma ödülleri, son iki yılı değerlendirerek belirlendi. Manisa Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa İl Kütüphanesi Müdürü Ayşin Kibrit ödülleri takdim etti. 
Çocuk kategorisinde 1. Sırada 325 kitap okuyan Berra Erva Memiş, 2.sırada 295 kitapla Aden Derince ve 3. Sırada 202 kitapla Elif Kundakçı oldu. Genç kategorisinde 1. Sırada 129 kitap okuyan Fatma Udül, 2. Sırada 109 kitap okuyan Aleyna Maçin, 3. Sırada 107 kitap okuyan Esma Kocabey oldu. Yetişkin kategorisinde 650 kitap okuyan Seçil Oklu, 2. Sırada 156 kitap okuyan Nalan Everek, 3. Sırada 149 kitap okuyan Uğur Kaya oldu. Dr. İbrahim Türek Şehzadeler Çocuk Kütüphanesi okuma ödüllerinde 1. Yiğit Enes Çetin ve Hilal Lale Çetin kardeşler. 2. Mehmet Can ve Fadime Nur Özcan kardeşler. 3. Emirhan Öncü oldu. Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi okuma ödülleri 1. Umut Yalveç, 2. Melek Er ve 3. Arda Tolga Dağlı oldu.

Yorumlar (0)
27
açık