banner299

banner298

Manisa Zabıtası Ramazan'da denetimleri arttırdı

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri Ramazan ayında denetimlerini artırdı. Ekipler, halk sağlığını göz önünde bulunduran denetimlerini şehrin dört bir tarafında ara vermeden sürdürüyor.  Ramazan ayı nedeniyle özellikle yeme içme sektöründe artan denetimlerde maske ve hijyen kurallarına riayet edilip edilmediği kontrol ediliyor. Denetimler İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan İSDEM (İl Salgın Denetim Merkezi)  Uygulamasına yükleniyor. Gerçekleşen denetimlerde işletme sahiplerinin genel olarak kurallara uyulduğu görülüyor. 

Manisa 26.04.2021, 11:27
Manisa Zabıtası Ramazan'da denetimleri arttırdı
banner388

Tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, “Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak son gelen Cumhurbaşkanlığı genelgesine istinaden sahada denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz sahada anlık olarak İçişleri Bakanlığının oluşturduğu İSDEM (İl Salgın Denetim Merkezi)  yükleniyor. Özellikle çay ocaklarında sandalye, masa bulundurulmaması, manavlarda fiyat etiketleri ve içerdeki yoğunluğun az olması, maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat ediliyor. Marketlerde yapılan indirimlerde kesinlikle bu indirimlerin 1 gün değil 1 haftaya yaymak kaydıyla yoğunluğun azaltılması noktasında iş yerlerine gerekli uyarılar yapılmakta” dedi. 
Kayıtlı esnafı korumak amacıyla seyyar satıcılara yönelik denetimleri artırdıklarını kaydeden Duman, “Sahada özellikle bulaş riskini azaltmak için kağıt toplayıcılar ve dilencilerle ilgili çalışmalar devam ediyor” dedi. 
Ramazan geleneği olan Ramazan topu atışlarının devam ettiğini açıklayan Duman, “Ramazan topunu iftar vakitlerinde Zabıta Daire Başkanlığı personelleri iftar vaktinin geldiğini belirten top atışını yapıyor. Sahur vaktinde de İtfaiye Dairesi Başkanlığımızdan top taşı yapılarak bu gelenek Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak devam ettiriliyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
26
açık