MANİSA VALİSİNDEN VAKALARLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

banner297

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa'daki vakalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Manisa 30.03.2021, 14:11
MANİSA VALİSİNDEN VAKALARLA İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA
banner388

Vali Yaşar Karadeniz, “Vakalarımızda düşüş olduğunu daha önceden açıklamıştım. Ancak tekrar o konuşmamada Türkiye genelinde bizden çok daha hızlı bir şekilde vaka artışı yaşadığını da belirtmiştim. Sadece 23 il kaldı kırmızı olmayan. Bunlardan birisi de Manisa. Tabi turuncuya dönük derken işin bu boyutuna da bakmak lazım. Bu şunu gösteriyor. En azından Manisa halkı kurallara riayet açısından en iyi  20 il arasına  girmiş durumda. Bu fedakarlığı göstermiş durumda. Ancak vaka artışlarımızın  devam ettiğinin altını çizmek istiyorum. Elbette Pazar günü için sokağa çıkma yasağı geldi. Ama ramazandan önceki iki hafta boyunca turuncu da kalmamız sebebi ile cumartesi günleri en azından sokağa çıkma imkanı  bulabilecek vatandaşlarımız. Sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerinde, bazı etkinliklerde daha önce uygulanan kurallar geçerli olacak” dedi.


Hıfzıssıhha kurulu kararının alındığını ve bu süreç boyunca değişen tek şeyin Pazar günü yasakalrın yaşanacak olması olduğunu söyleyen Vali Karadeniz,vatandaşların bu mutat virüsüne karşı daha da dikkatli olması gerektiğine ve tedbirlere uymalarında fayda olduğunu vurguladı. 

Ramazan ayında artık 0 vakalara ulaşarak yaz ayını rahat bir şekilde geçirmeyi hedeflediklerini açıklayan Karadeniz, “Açıklanan kararlardan sonra artık şunu söyleyebiliriz. Ramazana Bayramına kadar olan sürecin gidişatı artık belli oldu. Bu süreci iyi bir şekilde değerlendirip ramazan bayramını 0 sıfıra yakın vakalara ulaşıp  en azından yaz mevsimine  insanların rahat bir şekilde sosyal etkinliklerini, iş yaşantılarını ve eğitim etkinliklerini sürdürmemiz gerekiyor. Özellikle  aileler arası ziyaretin de altını çizmek istiyorum. Şuanda en kritik noktamız bu. Yayılmaların da en yüksek olduğu durum bu. Ziyaretlerden lütfen kaçınalım.telefonla görüşmeye çalışalım yada dışarıda sosyal mesafeye dikkat ederek buluşma sağlansın. İnşallah önümüzdeki 1,5 ayık süreci iyi bir şekilde geçiririz.

Yorumlar (0)
27
açık