MANİSA VALİLİĞİ STAJ KARARINI GÜNCELLEDİ

Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu staj ve stajyerlerle ilgili yeni kararını açıkladı. Karar yeniden güncellendi.

MANİSA 24.09.2020, 13:09 25.09.2020, 16:59
MANİSA VALİLİĞİ STAJ KARARINI GÜNCELLEDİ

2020/117 nolu kararın son şekli şu şekilde:
Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.

Bu kapsamda; 2020/112 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile  “Öğrencilerin işletmelerde yaptığı stajların yüz yüze eğitim yapılıncaya kadar ertelenmesine” karar verilmişti. Söz konusu stajların, 2020/10 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  kararında belirtilen  esaslar doğrultusunda (18 yaşından küçük öğrenciler için  velisinden onay alınmak kaydı ile) uygulanmasına, hastanelerde ortaöğrenim öğrencilerinin staj yapmalarına izin verilmemesine,karar verilmiştir.

Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulacaktır." 

"

Yorumlar (0)
16
açık