banner299

banner298

MANİSA TARIMDA ZİRVEYE YÜRÜYOR

banner297

TÜİK Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Karadeniz, nüfus, ekonomik ve sosyal alanlarda alınan verilerin yol gösterici olduğunu, istatistiklerde Manisa’nın tarım ve sanayide üst sıralarda olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Manisa 06.01.2021, 17:36
MANİSA TARIMDA ZİRVEYE YÜRÜYOR
banner388

Vali Yaşar Karadeniz, kurum ziyaretleri kapsamında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

2021 yılında 2020 yılının istatistiklerinin alınmaya başladığını ifade eden Vali Karadeniz, nüfus, ekonomik ve sosyal alanlarda alınan verilerin İlimiz açısından yol gösterici ve çok önemli olduğunu ifade etti. 

Bir önceki yıl verilerinde Manisa’nın tarımda 2 inci, sanayide 6 ıncı olduğunu hatırlatan Vali Karadeniz, TÜİK Bölge Müdürü Dr. Tahir Baysak’ın Manisa’nın tarımda 1 inci sıraya yaklaşmış olduğunu ve verilerin açıklanması ile Konya’nın önüne geçilme durumunun yüksek olduğu bilgisini vermesinin de memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Resmi nitelikli tüm verilerin Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlandığını ifade eden Bölge Müdürü Baysak, pandemi süreci ile çalışma metodunda değişikliğe gidilerek Alo 124 hattının kurulduğunu, metodolojisi uygun olan çalışmaları telefon üzerinden, bazı çalışmaları da hem alan ziyareti hem de telefonla hibrit bir yöntem ile gerçekleştirdiklerini ifade ederek bunun hem zaman hem de tasarruf açısından kamu faydası sağladığını söyledi. Baysak, alandan çekilemeyecek çalışmalar konusunda da sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı tüm zamanlarda saha çalışmalarını kesintisiz sürdürdüklerini ifade etti.  

TÜİK ziyaretinde ayrıca Bölge Müdürü Dr. Tahir Baysak’tan kurumun yapısı, görev alanları, ilimiz ve diğer bölge illeri ile ilgili bilgi alan Vali Yaşar Karadeniz, Bölge Müdürü Baysak ve personeline çalışmalarında başarılar diledi.


Yorumlar (0)
26
açık