MANİSA'NIN YENİ İMAR PLANI MECLİS'E GELİYOR

banner297

Manisa'nın imar planı yarın meclise geliyor. Büyükşehir Meclisi'nde açıklanacak plan, İmar Komisyonuna havale edilecek. Manisa'nın 30 yıl sonra imar planına kavuşmuş olacak...

Manisa 12.04.2021, 12:43 12.04.2021, 12:58
MANİSA'NIN YENİ İMAR PLANI MECLİS'E GELİYOR
banner388

Manisa'da imar planları 13 Nisan Salı günü yapılacak olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde anlatılacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, günler öncesinden güzel haberi duyurmuştu. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile de görüşme gerçekleştirmişti. Nisan ayı Meclis toplantısında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde 15 mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planları ile 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar plan çalışmaları hakkında merak edilenler netleşecek.

GÖZLER MECLİS TOPLANTISINDA

Nisan ayı Meclis toplantısında Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde 15 mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planları ile 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar plan çalışmaları hakkında merak edilenler netleşecek. 

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Manisa'nın imar planı yarın meclise geliyor. Büyükşehir Meclisi'nde açıklanacak plan, İmar Komisyonuna havale edilecek. İmar Komisyonu onayladıkan onra tekrardan Meclis'e gelecek. Meclis onayladıktan sonra imar askıya çıkacak. İmarda askı sürecinde vatandaşlar itirazlarını yapabilecek. Bu itirazlar İmar Komisyonunda konuşulacak. Ardından plan tekrar Meclis'e gelecek. Meclis'te onay aldıktan sonra imar planı hayata geçirilecek.

6 AYLIK SÜREÇ

İmar planının hayata geçirilmesinin ardından 30 yıl sonra Manisa imar planına karışmış olacak. Bu süreçlerin 6 ayı bulacağı tahmin ediliyor. Yeni imar planını n hayata geçmesiyle birlikte Manisada yeni konut, ticari, sosyal ve kültürel alanlar yapılacak. Yeni imar planının Nurlupnar, Barbaros, Kuşlubahçe başta olmak üzere birçok yerleşim bölgesini etkilemesi bekleniyor.

Yorumlar (5)
45,5 4 ay önce
Hadi bakalım,inşAllah
Kaan 4 ay önce
Hangi mahalleler de olacak belli değil mi ?
Md 2 ay önce
Buda yalan milleti oyaliyorlar
Ayarsız 2 ay önce
bize 3 yıldır ha geldi ha geliyor ha komisyonda diye oyalıyorlar. inanmıyoruz
Neyse yıldırım 2 ay önce
İmar planı bece yalan yıllardır bizleri oyalıyor sunuz 2010 yılında manisa Ahmet bedevi de arsa aldım her seferinde yılbaşında imar gelecek diye
32
açık