banner299

banner298

MANİSA MERKEZDE KAR YAĞIŞI BAŞLADI

banner297

Manisa il merkezinde kar yağışı etkisini göstermeye başladı. 

Manisa 25.03.2021, 09:27
MANİSA MERKEZDE KAR YAĞIŞI BAŞLADI
banner388

Meteoroloji Manisa’nın soğuk ve karlı bir gün beklediğini duyurmuştu. Manisa'nın Şehzadeler, Demirci, Kula ve Sarıgöl ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor. Manisa'da şehir merkezinde de kar yağışı başladı. Yağışlarn gün boyu aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz, İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı doğuda mevsim normalleri civarında, kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin 4-6 derece, iç kesimlerde 8-12 derece altında seyredecek. Rüzgar, ülkemizin batısında kuzey ve kuzeydoğu, doğusunda güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun güney ve batı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esecek.

Yorumlar (0)
26
açık