MANİSA'DA ZİNCİR MARKETLERDE DENETİM

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığına bağlı hal denetim ekipleri, kent merkezindeki zincir marketlerde denetimde bulundu. 5957 sayılı kanun ve ilgili yönetmelik gereği, marketlerde denetim yapan ekipler, barkot, künye ve fahiş fiyat farkı konusunda titizlikle incelemede bulundu.

Manisa 01.07.2021, 11:59
MANİSA'DA ZİNCİR MARKETLERDE DENETİM
banner388

Kent merkezindeki, zincir marketlerin manav reyonları, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığına bağlı hal denetim ekipleri tarafından denetlendi. Yapılan denetimde, barkot, künye ve fahiş fiyat farkı kontrol edilirken, tüm ürünlerin üzerine fiyat etiketlerinin konulması konusunda uyarılarda bulunuldu. Denetimlerin titizlikle devam edeceğini dile getiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, “Bu doğrultuda vatandaşlarımızdan da gelen her türlü ihbarı değerlendiriyor, fırsatçılara izin vermiyoruz. Yaptığımız denetimde de marketlerimizin 5957 Sayılı Kanun ve ilgili yönetmeliği gereği uyması gereken kurallara titizlikle uyduğunu gözlemledik, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (6)
Tosun 4 hafta önce
Maski'yi de denetleyin.
ozgurtrk 4 hafta önce
Hep denetlendi diye haber çıkıyor ama bu denetlemelerin ardından şu kadar ceza yazıldı diye haber yok. bu marketlerin hepsi mi kurallara uyuyor acaba... ya da biz başka yerdeki marketlerimi geziyoruz....
bir cisim yaklaşıyor 4 hafta önce
Gezdikleri zincir marketler yarım litre suyu 75 kuruşa satıyor, en küçük kalitesiz gofret 2-3 lira, 5 lt ayçiçek yağı 80-85 lira olmuş,.... arkadaşlar fahiş fiyat aramışlar!!!
Vatandaş 4 hafta önce
Boşuna denetlemeyin. Sanki önceden denetledi izde ne oldu. Sanki ucuzluk yapıldı. Beyler 1 temmuzda elektrik ve doğal gaza zam yapıldı. Yüzde 15 20 civarında, yiyiyorsa bunu denetleyinde ucuzlatın. İş yaptık diye ortalıkta dolaşmayın. Vatandaşın gözünü iş yapıyoruz diye boyamayın.
TÜRKOĞLU 4 hafta önce
Hikaye, gösteri.
Nihat 1 hafta önce
Elektriğe doğalgaza %,15-2⁰ zam yapıldı. İşte size fahiş fiyat. Hadi mudâhele yapın da görelim. Iki pazarcı denetlemeyle reklam yapıyorsunuz.
36
açık