Manisa'da yağışlı hava etkisini göstermeye başladı

Manisa'da Meteorolojinin uyarılarının ardından yağışlı hava merkez ve ilçelerde etkisini göstermeye başladı. Çarşıda yağmura hazırlıksız yakalananlar ıslanmamak için duvar diplerine sığındı.

MANİSA 08.10.2020, 17:39

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Manisa il genelinde yerel dolu yağışı ile birlikte gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat çekerek vatandaşları uyarmıştı. 

Metrekareye 21 ila 50 kilogram yağış düşmesinin beklendiğinin vurgulandığı açıklamada, "Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadelerine verilmişti.

Yağışlar başladı

Beklenen yağış geldi. Manisa'da Meteorolojinin uyarılarının ardından yağışlı hava merkez ve ilçelerde etkisini göstermeye başladı. 

Çarşıda yağmura hazırlıksız yakalananlar ıslanmamak için duvar diplerine sığındı.

Ne zamana kadar sürecek?

Yağışların, cuma gününe kadar sürreceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (1)
Türker 2 hafta önce
Meteorolojinin uyarılarından belediyemiz de nasibini almamış.8 Eylül caddesi sular altında.Ulupark'tan,Sarıyer caddesi sevgi yolundan gelen su tüm caddeyi bastı.Tüm rögarlar ya zamanında temizlenmediği için tıkalı ya da değerli esnafımızın üstlerini çuvala ile kapatmasından dolayı işlevini kaybetmiş.Eski zamanlarda belediye tüm rögarları yağmur mevsimi başlamadan önce tek tek temizleyip ilaçlarlardı...
20
parçalı bulutlu