banner299

banner298

Manisa'da yağışlar ne zamana kadar devam edecek?

banner297

Manisa'da yağışlı hava etkisini gösteriyor. Peki yağışlar ne zamana kadar devam edecek?

Manisa 11.03.2021, 11:41
Manisa'da yağışlar ne zamana kadar devam edecek?
banner388

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin (Mersin dışında) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyinde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz, İç Ege, Marmara'nın doğusunun yüksekleri ve İç Anadolu'nun kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz, Antalya'nın doğu ilçeleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Elazığ, Erzincan, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Muş, Ağrı, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (5 ila 12 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, güney ve güneybatı, kuzey ve batı kesimler ile zamanla ülke genelinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Doğu Karadeniz'de fırtına yer yer kuvvetli fırtına (70-100km/s) şeklinde esecek.

MANİSA'DA SON DURUM

Manisa'da yağışlı hava etkisini gösteriyor. Peki yağışlar ne zamana kadar devam edecek? Manisa'da Perşembe günü etkisini gösteren yağışlar Cuma günü yerini parçalı bulutlu havaya bırakıyor. Cumartesi sıcaklık 19 dereceye çıkacak. Pazar ve Pazartesi günleri ise yağışlar yeniden etkili olacak.

5 GÜNLÜK TAHMİN

Meteorolojinin 5 günlük tahmini şöyle:

Yorumlar (0)
20
açık