Manisa'da sular yeniden akmaya başladı

banner297

Manisa'da su kesintisi sona erdi. Kesintinin yaşandığı mahallelerin bir kısmında sular yeniden akmaya başladı. MASKİ henüz su akışının yapılmadığı mahalelere ilişkin "Depolarımızda su seviyesi yükselmeye başlamış olup, üst kotlara suyun gelmesi belirli bir süre alacaktır" bilgilendirmesinde bulundu.

Manisa 31.01.2021, 17:15 31.01.2021, 17:39
Manisa'da sular yeniden akmaya başladı

Manisa'da MASKİ'ye ait Akpınar ve Ilıca Tesislerinde bölgedeki mahalleleri besleyen ana elektrik hattında yaşanan arıza nedeniyle ilçenin büyük bir bölümünde su kesintisi yaşanmıştı. Saatlerce süren kesintinin ardından GDZ Elektrik'in yeniden elektrik akışını sağlamasıyla birlikte su kesintisi sona erdi. Depolara su akışı sağlanıyor.

Ayrıca MASKİ'den yapılan son açıklamada şu bilgiye yer verildi:

"GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından elektrik arızası giderilmiş olup, Akpınar ve Ilıca bölgesindeki pompalarımız çalıştırılarak hatlara su verilmeye başlanmıştır. Depolarımızda su seviyesi yükselmeye başlamış olup, üst kotlara suyun gelmesi belirli bir süre alacaktır.  Kurumumuzdan kaynaklanmayan bu durum için kıymetli hemşerilerimizden özür diler, gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur."

Yorumlar (0)
10
açık