Manisa'da “Soğutucu Dolap” alımı gerçekleştirildi

banner297

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce "Veteriner Biyolojik Ürünlerin ve Soğuk Zincir Koşullarının İzlenmesi Projesi" kapsamında, hayvanlara uygulanacak olan aşıların uygun şartlarda muhafazası ve hayvanlara sağlıklı bir şekilde ulaştırılarak uygulanabilmesi amacıyla “Soğutucu Dolap” alımı gerçekleştirildi ve ihtiyacı olan İlçe Müdürlüklerine dağıtımı yapıldı. 

Manisa 23.01.2021, 16:47
Manisa'da  “Soğutucu Dolap” alımı gerçekleştirildi

Aynı proje kapsamında 17 İlçe Müdürlüğüne “Isı Takip Sistemi” kuruldu. Bu sayede aşıların muhafaza edildiği soğutucu dolaplarda sürekli ısı takibi yapılacak, elektrik kesintisi ya da dolap arızası nedeniyle aşıların bozulmaması sağlanacak.  Tüketicilerin sağlıklı gıda tüketebilmeleri amacıyla Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesince, sıklıkla alınan Kalıntı İzleme Numuneleri de soğutucu dolaplarda uygun şekilde muhafaza edilerek ilgili laboratuvarlara güvenle gönderilebilecek.  
Malzeme ve ekipman alımına yönelik değerlendirmelerde bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, “ Hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında kullanılmak üzere İl Müdürlüğümüz ödenekleri kullanılarak, İlçe Müdürlüklerimize dağıtılmak üzere toplam 8 adet santrifüj, hastalıktan ari işletmelerde kullanılmak üzere 10 adet otomatik tüberkülin enjektörü, aşılama ve hastalıklarla mücadele çalışmalarında kullanılmak üzere enjektörler, iğne uçları, kan tüpleri, eldiven, tulum, aşı nakil çantaları, dezenfektan gibi malzemeler alınmış olup dağıtımları gerçekleştirilmektedir.  Manisa İli olarak hayvan hastalıkları ile mücadelede çok başarılı çalışmalar yapılmakta olup, aşılamalar yüzde 100’e yakın başarı ile tamamlanmaktadır. Bu başarıda yetiştiricilerimizin,  İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli veteriner sağlık personelimizin özverili çalışmalarının payı büyüktür. Bizler de yetiştiricilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sahada işini kolaylaştıracak araç ve ekipman temini noktasında gerekli hassasiyeti her daim göstermekteyiz.  Yapılan çalışmaların ve dağıtılan malzemelerin İlimiz ve Ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
5
açık