banner299

banner298

Manisa'da SGK Haftası kutlandı

banner297

Manisa'da SGK Haftası kutlandı. İl Müdürü ve SGK çalışanları Cumhuriyet Meydanında Milli Egemenlik Anıtına çelenk bıraktı.

Manisa 18.05.2021, 10:17
Manisa'da SGK Haftası kutlandı
banner388

Sosyal Güvenlik Kurumu Manisa İl Müdürü Yavuz Kurt, yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:
"Sosyal Güvenlik Kurumunun kuruluş Yasası olan 5502 sayılı Kanunun kabûl edildiği tarihi içine alan hafta 2009 yılından bu yana Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlana gelmektedir. Bu hafta vesilesiyle ifade etmeliyim ki, kadim vatanımızın, sosyo-ekonomik bakımdan en gelişmiş illerinden biri olan Manisa’mıza, necip, kalender, fedakâr ve çalışkan insanımıza hizmet edebilmekten tarifsiz bir mutluluk duymaktayız.  
Kurumumuz, coğrafyamızın en ücra köşelerinde, her yaştan insanımıza, doğumda, ölümde, hastalıkta, sağlıkta, yaşlılıkta, kazada, yaşam boyu karşılaşabileceğimiz fizyolojik ve mesleki her türlü riskte hizmet sunan, ülkemizin en büyük ve köklü teşkilatlarından bir tanesi. Alın teri, göz nuru ile helâl rızkını kazanan, eli ak, alnı ak işçimize, bu güzel ve eşsiz ülkenin mamûr olması için üreten sanayicimize, iyi ahlâk, doğruluk ve eli açıklık gibi bir çok güzel meziyetin sinesinde tezahür ettiği esnafımıza, mazide muktedir iken bugünleri, aileleri ve ülkesi için çalışan, vefa hissi ile sarılıp, ellerinden öptüğümüz yaşlılarımıza, bir cümle tüm Türkiye'ye, gece gündüz demeden, sorumluluk bilinci ve yüksek bir görev şuuru ile hizmet ediyoruz. Çalışma hayatında sosyal güvenliğin yaygınlaştırılabilmesi, alın terinin muhafaza edilebilmesi, iş dünyasında haksız rekabetin önlenmesi, yatırım ikliminin iyileştirilmesi, aktüeryal bakımdan sürdürülebilir bir sistemin gelecek kuşaklara miras bırakılabilmesi, hizmet sunum kalitemizin her geçen gün daha da iyiye taşınabilmesi, sosyal güvenlikte çağımızın ihtiyaçlarına uygun dönüşümün gerçekleştirilebilmesi ve dijital alt yapımızın kuvvetlendirilebilmesi hedefiyle, yorulmadan üstün bir gayretle çalışmaya da devam edeceğiz. 
Diğer yandan bir yılı aşkın süredir yaşamakta olduğumuz ve dünyamız için çarpıcı dönüşümlere gebe olan pandemi ile mücadele sürecinde de, sunmakla mükellef olduğumuz hizmetlerin aksamadan ifasında büyük özveri gösteren, SGK Manisa İl Müdürlüğümüzün her kademesinde görev yapan, birlikte yol yürümekten ve aziz milletimize hizmette iş birliği etmekten onur ve mutluluk duyduğum mesai arkadaşlarıma, bu mehilli yolculukta göstermiş oldukları yarenlik, dirayet, sebat ve gayretten dolayı şükranlarımı sunuyor, Sosyal Güvenlik 
Haftalarını yürekten kutluyor, ebediyete irtihâl eden personellerimizi dua ve hayırla yâd ediyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle, kayıtlı çalışmanın tüm ülke sathına yayılmasını diliyor, Manisa’ya ve hemşehrilerimize hizmet etmekten duyduğumuz mutluluğu yineliyor, sizlere ailelerinizle birlikte uzun, sağlıklı, huzurlu ve sevgi dolu bir gelecek temenni ediyoruz. " 

Yorumlar (0)
31
parçalı bulutlu