Manisa'da şehre inen yaralı yılkı atları, tedavi altına alındı

banner297

Manisa'daki Spil Dağı Milli Parkı'ndan şehre inen yılkı atlarından boynunda yaralar bulunan ikisi, tedavi altına alındı.

Manisa 18.10.2021, 15:06
Manisa'da şehre inen yaralı yılkı atları, tedavi altına alındı

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Uncubozköy Mahallesi'nde iğneyle uyuşturularak yakalanan 2 yılkı atı, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına götürüldü.

Yılkı atlarının boynundaki yaralara, veterinerlerce dikiş atıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, AA muhabirine, atların uzun zamandır yaralı olduğunu belirlediklerini kaydederek, "Gereken müdahaleyi yaptık. Şehrimizin simgesi olan bu atları korumak bizim görevimiz. Tedavilerinin tamamlanmasının ardından Spil Dağı Milli Parkı'ndaki doğal yaşam alanlarına bırakacağız." ifadelerini kullandı.

Öte yandan yılkı atlarını yakalamaya çalıştığı iddiasıyla 13 Ekim'de gözaltına alınan 2 şüphelinin, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı ve haklarında adli işlem başlatıldığı kaydedildi.

Spil Dağı Milli Parkı'nda yaşayan 10 kadar yılkı atı, yiyecek bulmak üzere Yunusemre ilçesindeki Uncubozköy Mahallesi'ne inmişti. Atları yakalamaya çalıştığı öne sürülen 2 şüpheli, çevredekilerin ihbarı üzerine gözaltına alınmıştı. Atlardan ikisinin boynunda yaralar bulunduğu gözlenmişti.

Yorumlar (4)
Sebo başkan 8 ay önce
kesmeseler bari..
Huysuz 8 ay önce
Trafikte yola çıksın kaza olsun diye bekleniyor
memoli 8 ay önce
Belediyenin basiretsizliği Manisanın değeri bu atları besleyemedi utanın.
Hayvanların bu hale gelmesi doğal yaşamdan ayırlması ile oldu.eğer yaşadığı alanlar tespit edilip yemleri verilse aşağı inmezlerdi.
Manisa Sevdalısı 8 ay önce
Spil dağına otel yapacağız diye inşaata başlanıldı, at alanı mevki tellerle çevrildi, atların giriş çıkışı engellendi. Sonuç ortada hiçbir şey yok. Altyapı yapıldı yollar yapıldı ama doğa katliamından başka bir şey olmadı. Bunları da yazıyoruz kimsenin bir şey yapacağı yok
32
parçalı az bulutlu