MANİSA'DA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

banner297

Manisa Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı 03/07/2020 tarihli 2020/90 kararla birlikte Manisa genelinde maske tama zorunluluğu getirildi.

Manisa 03.07.2020, 22:58 03.07.2020, 23:55
MANİSA'DA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
banner388

Manisa’da belirli bölgelerde uygulanan maske takma zorunluluğu yeni alınan kararla tüm il geneli kapsayacak şekilde genişletildi. İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca açık ve kapalı alanlarda maskesiz dolaşmak yasaklandı.
 

Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu korona virüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararları duyurdu. 

Manisa Valiliği tarafından yazılı açıklamada, maske kullanım zorunluluğu, Alaybey ve Karaköy pazar yerlerinin kullanıma açılması, lokmacıların faaliyetleri, dezenfektan üretimi yapan işletmeler ve denetimlere ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, “İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 14.05.2020 tarihli ve 2020/48 sayılı kararı ile ilimizin belirli bölgeleri için maske takma zorunluğu getirilmişti. Ancak virüsün yayılım hızında olumlu bir değişiklik yaşanmaması nedeniyle ilimiz genelinde 04.07.2020 tarihi ve saat 00.01 itibariyle ağız ve burun kısmının tam kapatılacak şekilde maske takma zorunluluğunun getirilmesine, sosyal mesafe kuralına uygun olarak hareket edilmesine; normal hayatın akışı içerisinde yapılması zorunlu olan, arazide operasyonel faaliyet gösteren kolluk kuvvetleri, arama tarama faaliyetleri yürüten askeri ve kolluk personeli, tarım ve inşaat ile ilgili faaliyetlerde bulunanların istisna kapsamında sayılmasın karar verilmiştir” denildi.

Yorumlar (8)
ilker 1 yıl önce
Zorunluluk yeni geldiyse,millete bu kadar cezayı hangi amaçla kestiniz...
Manisalı 1 yıl önce
Günaydın ! İlk yapılacak işi, en son yapan zihniyete selam olsun...
Halil Ağa 1 yıl önce
Maskeler bedava bitti paralı oldu takmak ise yasalaştı.uyanlar hala yok.ulupark ve civardaki esnafların çoğu takmiyor.sadece bıyık altı sakal misali takılıyor.pooisler bile arabada iki kişi maske çene altı destek sağlıyor.onlara ceza yaziliyormu acaba..halk otobüsleri yavaş gidiyor klima yok nefes almakta zorluk çekiyoruz ne olacak halimiz.
Kizil yildiz 1 yıl önce
Nihayet biraz gec ama cok guzel bir karar maskesiz gezenlere hayirli ugurlu olsun
Sssss 1 yıl önce
Su an uyanma sansiniz Var, maske takarsaniz sansiniz devam Eder, takmassaniz oldugunuzde hic uyanamassinz.
Sunu iyi bilin baska turkiye yok. Politikayla hic alakasi yok. Yabanci devletlerde ceza kazancinin yarisi carpi bes Kati iui dusunun, birlik olunki turkiye olsun.
özgür 1 yıl önce
Bu sıcakta açık havada maske saçmalıktır.Market , pazar yeri vs. tamam ama parkta temiz havada yürürken ne gerek var anlayabilmiş değilim. Ayrıca denizler ve havuzlar asıl tehlike ama ne hikmetse oralarda virüs yok sanırım
Adınız 1 yıl önce
Yeter artık millet ne zaman uyanacak,?
sşga 1 yıl önce
sonunda, ama bunda da muhaliif olabilecek insanlar malesef var.
22
açık