MANİSA'DA HAFTA İÇİ SICAKLARA DİKKAT!

banner297

Meteoroloji tahminlerine göre Manisa'da sıcaklıklar yükselecek. Sıcaklıklar 43 derecelere kadar çıkacak.

Manisa 02.08.2021, 09:36
MANİSA'DA HAFTA İÇİ SICAKLARA DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun’un doğusu, Ordu ve Erzincan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ordu çevreleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

MANİSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Meteoroloji tahminlerine göre Manisa'da sıcaklıklar yükselecek. Sıcaklıklar 43 derecelere kadar çıkacak.

VALİLİK'TEN ÖNEMLİ UYARI

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği belirtildi. Yapılan açıklama şöyle; "Hava sıcaklıklarının, hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Günün en yüksek hava sıcaklıklarının İzmir’de 39-42, Aydın’da 42-45, Manisa’da 41-43, Balıkesir’de 38-42, Çanakkale’de 36-39 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir. Hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (12 ile 18 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir."

Yorumlar (0)