banner299

banner298

Manisa'da doktora saldırı olayında 2 gözaltı

banner297

Manisa Şehir Hastanesinde görevli doktoru darbettikleri suçlamasıyla 2 kişi gözaltına alındı

Manisa 26.04.2021, 18:00
Manisa'da doktora saldırı olayında 2 gözaltı
banner388

Manisa'da görevi başındaki doktora saldırıda bulunarak darbettikleri öne sürülen 2 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Manisa Şehir Hastanesinde görevli Üroloji Hekimi Op. Dr. Bayram Keleş, hasta B.K. (50) ile yakını A.A'nın (23) saldırısına uğradı.

Darbedilen Keleş, acil servisteki tedavisinin ardından görevine döndü. Doktorun şikayeti üzerine 2 şüpheli, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Tabip Odası ve hastane yönetiminden doktora destek

Manisa Tabip Odası ve Manisa Şehir Hastanesi yönetimi, doktora destek açıklaması yaptı.

Tabip Odasından yapılan açıklamada, "Hastaları için fedakarca çalışan değerli meslektaşımıza geçmiş olsun diyor, yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Sağlık kuruluşlarında meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesini ve sağlıkta şiddeti önleme yasasının bir an önce çıkarılmasını talep ediyoruz." denildi.

Hastane yönetimi ise açıklamasında mesai arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, şunları kaydetti:

"İnsan hayatına bu kadar emek veren, özellikle salgın koşullarında dahi kendi hayatlarından fedakarlık ederek hastalarına zaman ayıran değerli sağlık çalışanlarımıza karşı bu tutum ve davranış kabul edilemez. Sağlık ile şiddet kelimeleri, hiç yan yana gelmemesi gerekirken bu durumlar ile karşı karşıya kalmak, hepimizi derinden etkilemektedir. Fedakarlıkla, özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarına insanlık dışı muamele yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur."

Yorumlar (2)
sermet 3 hafta önce
Niye bu saldırganların isimlerini açıkça belirtmiyorsunuz. İlerde yine suç işlesinler diye tabi. O zaman size yine haber doğsun.
45,5 3 hafta önce
Yine neden böyle bir sidddetin olduğuyla alakalı birşey yazmıyor. Lütfen araştırın yazın artık. Yarım haber yapmayın nolur, iki gündür merak ediyoruz neden oldu sebep neydi diye
16
açık