MANİSA'DA ÇAY OCAKLARINA ÖNEMLİ UYARI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Covid-19 Tedbirlerine İlişkin 17.09.2020 tarihli ve 2020/116 Sayılı Kararına istinaden esnaf çay ocaklarına yönelik denetimlerini arttırdı. Esnafı faaliyet alanları dışında hizmet vermemeleri konusunda uyaran Zabıta ekipleri, İl Hıfzısıhha Kurulu’nun ilgili kararını içeren bilgilendirme broşürü de dağıttı.

MANİSA 23.09.2020, 10:37
MANİSA'DA ÇAY OCAKLARINA ÖNEMLİ UYARI

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Covid-19 Tedbirlerine İlişkin 17.09.2020 tarihli ve 2020/116 Sayılı Kararı doğrultusunda “Esnaf çay ocaklarının faaliyet alanları dışında hizmet vermemeleri,  Kahvehane, Kafeterya vb. işletmeler gibi masa, tabure ve sehpa kullanmak suretiyle müşteri kabul etmemelerine karar verilmiştir.”  aksi takdirde İl Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddelerince (5326 sayılı kabahatler kanunu 32/1) işlem yapılacağı konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı; yönünde esnafları bilgilendiren ve denetleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı personellerince broşür dağıtımı yapıldı.

Yorumlar (2)
editör yorumları yayınlamıyor. 1 ay önce
sayın Vali dışarıda milletin yarısında ya maske yok yada maske çene altı veya dirsekte geziyor. bir kısmıda SİGARA içeceğim diye maskeyi indirmiş. denetimler arttırılmalı ve ACİLEN SİGARA yasağı gelmeli.
Erdoğan onay 1 ay önce
Sivil ekiplerle denetimlerin yapılması daha iyi sonuç verir hiçbir kahve çalışanı maske takmıyor zabıta yi görünce takiyorlar müşteriler de aynı lütfen böyle bir uygulama cazai müdahale ile sonuç alınır .
24
parçalı az bulutlu