MANİSA'DA BEBEKLİ VE ÇOCUKLU ANNELERE MARKET-PAZAR ENGELİ

banner297

Korona virüs tedbirleri kapsamında tam kapanma sürecinde tüm ülke genelinde pazar yerlerinin açılmasıyla birlikte vatandaşlar pazar yerlerine akın etti.

Manisa 08.05.2021, 17:18 08.05.2021, 17:45
MANİSA'DA BEBEKLİ VE ÇOCUKLU ANNELERE MARKET-PAZAR ENGELİ

Haber: Ahmet Ünsal

Manisa merkezde bulunan Şehzadeler ve Yunusemre İlçe sınırlarında bulunan Alaybey, Nurlupınar, Laleli, Karaköy, Perşembe pazarlarına giden vatandaşlar pazar yerleri yakınlarında uzun kuyruklar oluşturdu.
Manisa’daki pazar yerlerindeki gerek hijyen ortamı gerekse sosyal mesafe kurallarının uyulup uyulmadığı ayrıca Pazar tezgahı açan pazarcıların üç metrelik mesafe kurularını uygulayıp uygulamadıklarını yerinde inceleme yapmak üzere üst düzeyde denetimler gerçekleşti.
 Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Şehzadeler Kaymakamı Hüsnü Çaykara, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Duman ile birlikte pazar yerlerinde denetimlerini gerçekleştirdi. Bu arada Manisa genelinde 50’ye yakın semt pazarı kurulduğu belirtildi.
   
BEBEKLİ ANNELERE PAZAR VE MARKETLER KAPI DUVAR OLDU

Pazara ve marketler zincirine alışveriş için pusetlerindeki çocukları ile çıkmak zorunda kalan kadınlar adeta kapı duvarla karşılaştı. Metrelerce kuyrukta kucağında ve pusetteki bebeği ile bekleyen anneler ise “Ne yapayım bebeğimi kime baraksaydım. Markete ve pazara geliyorum, 'Bebeğinizle Pazar risk taşır alış veriş yapamazsınız' diyorlar. Sonuçta ben evinde yapması gereken bir kadınım. Her şeyden önce anneyim” diyerek tepkilerini ifade ettiler.

Pazar girişindeki görevli polis memurları ise “Öncelikli çocuğunuzla sokağa çıkamazsınız. Kaldı ki çıkmışsınız ancak bu durumda sizi pazara almamız mümkün görünmüyor. Bu bebeğiniz olası virüs tehdidi ile karşı karşıya kalır. Sizler evinize dönün 155 ve 112’yi arayarak vefa grubundan yardım talep edebilirsiniz” yanıtı vermesiyle çocuklu anneler tepki gösterip pazardan ayrıldı. Çocukları ile dakikalarca sırada bekleyenler, evlerine eli boş zorunda kaldılar.

Yorumlar (2)
manisa 6 ay önce
saçmalığa bak ya millet çocuğunu nereye bıraksın? mantık yok
Söylenen ve uygulanan 6 ay önce
Keşke habercilk örneği olarak 112 yi arayıp evde çocuğum var deyip market siparişi verseydiniz. Sonucu hep birlikte öğrenmiş olurduk.
15
açık