MANİSA'DA 40 DERECE SICAKTA MEMUR OLMAK İÇİN TER DÖKTÜLER

banner297

Manisa'da sınava girenler devlet memurluğunun yolunu açacak olan KPSS için 40 dereceyi aşan sıcaklıklarda kapalı salonlarda ter dökerken onların yakınları ise yakıcı sıcakta açık alanda ter döktü.

Manisa 01.08.2021, 18:04
MANİSA'DA 40 DERECE SICAKTA MEMUR OLMAK İÇİN TER DÖKTÜLER

Haber: Ahmet Ünsal

Manisa’nın birçok lisesindeki dersliklerde gerçekleştirilen ve binlerce kişinin katıldığı KPSS’den çıkanlar soruların zorluğundan ziyade bunaltıcı sıcaktan çok etkilendiklerini bu nedenle soruları yanıtlarken sağlıklı karar veremediklerinden yakındılar.

Sabah ve öğleden sonraki sınavları tamamlayarak kendilerini dışarı atanlar maskelerini yüzlerine takacakları yerde güneşten etkilenmemek için başlarına takmayı yeğledi.
Bazı adaylarda sınavdan çıkar çıkmaz yakınlarının kendilerine ulaştırdığı buz gibi soğuk suyu içerek serinledi.

Evlatlarını sınav yerlerine bırakan Manisalı 67 yaşındaki Enver Yılmaz isimli vatandaş ise sınav sonucu okula yakın bölgede bulunan parkta oluşturduğu salıncakta sallanarak bekledi. Kapalı  alanda ve klimasız ortamda sınavı güçlükle tamamlayabilen bazı adaylar sınav sonrasında güçlükle ayakta durabilirken yakınlarının desteği ile evlerinin yolunu tutabildi.

Velilerin ise okul dışındaki endişeli bekleyişi iki aşamalı sınav süresince sürerken çocuklarının sınav giriş ve çıkışlarını anbean cep telefonları kayda almayı da ihmal etmedi.

Yorumlar (0)