banner299

banner298

Manisa bugün yağışlı, yarın az bulutlu

banner297

Manisa'da kontrollü normalleşme esnemeleri kapsamında uzun süre aradan sonra Manisalılar hafta sonu dışarı çıkmaya başladı. Peki hafta sonu hava nasıl olacak?

Manisa 06.03.2021, 10:02
Manisa bugün yağışlı, yarın az bulutlu
banner388

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege ( Muğla ve Denizli dışında), Karadeniz, Antalya, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Bartın, Düzce, Rize çevreleri ile Kastamonu ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, Erzurum, Ardahan, Muş, Bitlis çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yağış alan bölgelerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONUNA DİKKAT!

Manisa'da kontrollü normalleşme esnemeleri kapsamında uzun süre aradan sonra Manisalılar hafta sonu dışarı çıkmaya başladı. Peki hafta sonu hava nasıl olacak? Meteorolojiden alınan son bilgiye göre hafta sonu en yüksek hava sıcakları 16 derecelerde görülse de Cumartrsi günü sağanak yağış beklentisi bulunuyor. Pazar günü hava az bulutlu olacak.

5 GÜNLÜK TAHMİN

Yorumlar (0)
14
açık