KIRTIK'TA ŞOK HIRSIZLIK

banner297

Manisa merkezindeki Şehzadeler ilçesi Kırtık Mezarlığı’nın içerisinde bulunan hayrat çeşmeleri, kimliği belirsiz kişiler tarafından çalınarak; kamu malına zarar verildi. Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, hayrat çeşmelerini çalan kişi ya da kişilerin bulunması amacıyla hukuki işlemlerin başlatılacağı bildirildi.

Manisa 09.04.2021, 14:50
KIRTIK'TA ŞOK HIRSIZLIK
banner388

Kırtık Mezarlığı içerisinde bulunan ve hayırseverler tarafından yaptırılan hayrat çeşmelerinin muslukları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı da yaşanan olaya ilişkin açıklama yaptı. Mezarlıkların mevcut şartlarının iyileştirilmesi noktasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda çalışmaların aralıksız sürdüğünün vurgulandığı açıklamada, “Cuma gününün erken saatlerinde, mezarlıktaki görevli personelimiz hayrat çeşmelerindeki muslukların çalındığını ve suların boşa aktığını tespit etmiştir. Derhal harekete geçilerek, yeni musluklar çeşmelere takılmıştır. Hayrat çeşmelerinin çalınarak, kamu malına zarar verilmesini kınıyoruz. Hırsızlığı yapan kişi ya da kişilerin tespit edilmesi amacıyla hukuki işlemleri başlatıyoruz. Mezarlığa yapılan bu çirkin saldırının bir daha gerçekleşmemesini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (2)
4545 4 ay önce
Bunları çalan karaktersizlerden önce, çalıntı muslukları satın alan hurdacıları cezalandırmak gerekiyor. Onlar hırsızlık mallarına para verip aldıkça daha çook hırsız türer buralarda.
keto 4 ay önce
sanki bulsanız cezası var . 200 kere hırsızlık yapan bile salınıyor.
30
açık