banner298

"Kafenin bedelsiz tahsisinde 'yürütmeyi durdurma' kararı kesinleşti"

banner297

CHP'li Gürtunca, "Davalı Büyükşehir Belediyesinin itirazı sonucu karar veren, İzmir Bölge İdare Mahkemesi Yedinci Dava Dairesi Büyükşehir Belediyesinin itirazını reddetti ve 'Yürütmeyi Durdurma' kararı kesinleşmiş oldu" açıklamasında bulundu.

Manisa 26.11.2021, 16:39
"Kafenin bedelsiz tahsisinde 'yürütmeyi durdurma' kararı kesinleşti"

Fatih Parkı’nın içindeki kafenin, Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) MHP’li Manisa Belediyesi tarafından 5 yıllığına ücretsiz olarak devredilmesi belediye meclisi kararla ilgili Manisa 1. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Sürece ilişkin konuşan CHP'li Gürtunca, "Davalı Büyükşehir Belediyesinin itirazı sonucu karar veren, İzmir Bölge İdare Mahkemesi Yedinci Dava Dairesi Büyükşehir Belediyesinin itirazını reddetti ve 'Yürütmeyi Durdurma' kararı kesinleşmiş oldu" açıklamasında bulundu.
 

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Tüm Manisa kamuoyunun dikkatine! CHP Manisa İl Başkanlığı olarak, Manisa Büyükşehir Belediyesinin Tügva isimli vakfa 'bedelsiz tahsis' etmesi sebebiyle Yürütmeyi Durdurma talepli olarak Belediye Meclis kararının iptali istemi ile açtığımız davada Yürütmeyi Durdurma talebimiz Manisa 1. İdare Mahkemesince kabul edilmişti. Davalı Büyükşehir Belediyesinin itirazı sonucu karar veren, İzmir Bölge İdare Mahkemesi Yedinci Dava Dairesi Büyükşehir Belediyesinin itirazını reddetti ve “Yürütmeyi Durdurma” kararı kesinleşmiş oldu. Davalı idareye, taşınmazı eski hale getirmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. Manisalı’nın uğradığı her hukuka aykırılığın karşısında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ne kimsenin hakkını yeriz,  ne de Manisalıların hakkını kimseye yediririz!"

Yorumlar (1)
Manisalı 11 ay önce
Cengiz Ergün de TÜGVA ya çalışıyor ha ?
21
açık