İYİ Partili Türkkan'a bir kınama da Çerçi'den

banner297

Yunusemre Belediyesi Kasım Ayı Meclisi, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında toplandı. Toplantıda gündemi değerlendiren Başkan Çerçi, bir şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ı kınadı. Başkan Çerçi, “Bu vatan şehitlerin kanı üzerinde yükselmiştir. Şehit ve gazilerimiz başımızın tacıdır” dedi.

Manisa 09.11.2021, 15:06
İYİ Partili Türkkan'a bir kınama da Çerçi'den

Manisa'da Yunusemre Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonunda düzenlenen toplantıda 29 madde görüşülürken; mecliste Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü, ARGE Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olmak üzere 3 birimin oluşturulması kararlaştırıldı. Karar kapsamında Sosyal Yardım Müdürlüğü ile İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ise kapatıldı. Toplantı sonrası gündemi değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. yılında anarken; bu vatan için şehadet şerbetini içen tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

“Şehit yakınları millete emanettir”
Bingöl ziyaretinde bir şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ı kınayan Başkan Çerçi, Türk Milleti için şehit ve gazilerin önemli bir değer olduğunun altını çizerek, “Bu vatan şehitlerin kanı üzerinde yükselmiştir. Şehitlik bizler için son derece önemli bir mertebedir. Geçen gün elim bir hadise yaşanmıştır. Bir milletvekilimizin şehit yakınına küfür etmesi hiç hoş değil. Bu tür şeyler olmamalı. Kendisini kınıyorum. Şehit ve gazilerimiz başımızın tacıdır. Onlara minnet ve şükran borcumuz var. Kimse onları horlamamalı, aşağılamamalı, kötü muameleye tabi tutmamalı. Şehit yakınları millete emanettir” diye konuştu.

Azerbaycan'ın Zafer Günü'nü kutladı
Başkan Çerçi toplantıda Azerbaycan’ın 44 günlük mücadelenin ardından Ermenistan’ın 30 yıllık Karabağ İşgaline son verdiği Zafer Gününü de kutladı. Azerbaycan ile 2 devlet, tek milletiz” diyen Belediye Başkanı Çerçi, “Geçtiğimiz yıl bu günlerde sanırım 44 günün ardından müthiş bir zafer kazanıldı. Türkiye-Azerbaycan dayanışmasının önünde kimsenin duramayacağını tüm dünya gördü. Azerbaycanlı kardeşlerimizi de kutluyoruz. 4 bine yakın asker ve sivil şehit olmuştur. Onlar da bizim şehitlerimiz. Allah onlara da rahmet eylesin ifadelerini kullandı.

Manisalıları 'Uluslararası Yunus Emre Günleri'ne davet
Bu yıl 7'ncisi düzenlenecek Uluslararası Yunus Emre Günleri’ne Manisalıları davet eden Başkan Çerçi konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Uluslararası Yunus Emre Günleri 11 Kasım günü sergi açılışıyla başlıyor. Bu yıl 11-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz güzel bir program hazırladık. Sempozyum kısmını pandemi dolayısıyla iptal ettik. Yunus Emre hazretleri bizim için çok değerli. Toplumumuzda, kültürümüzde çok büyük katkıları var. Bu güzel insanı anacağız. Tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize davet ediyoruz.” Aralık Ayı Meclis Toplantısının 7 Aralık Salı Günü yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar (3)
DIŞARIDAN BİR GÖZ 3 hafta önce
KEŞKE YILLARDIR KENDİ LİDERİNİZİDE KINASAYDINIZ KELLE DEMESEYDİ BİR KAÇ MEMET OLMASAYDI ŞEHİTLERİMİZİN KANININ ELLERİNE BULAŞTIĞI KANLI ELLERİ TV PROGRAMLARINA CIKARMASALARDI
.... 3 hafta önce
Fetöcü çerçi nasıl övüyordun mecliste terör örgütlerini unuttunmu .
Vatandaş 3 hafta önce
Mehmet Bey, tutarlı olmak lazım değil mi? Biz Türkler Fetö’ye ilk hortladığı günlerden kuşkulu bakmıştık. Hele sizin akp olarak yıllarca ona destek olmanız ve bu şahsın ABD’de yıllarca korunması sizi rahatsız etmediği gibi adama hep destek oldunuz. Hele siz Fetö'yü Mecliste cansiperane savunmuştunuz. Umarım iktidar değiştiğinde yargıda hesabını verirsiniz. Şimdi bu küfüre akp olarak karşı gelmemiz çok komik olmuş.
22
kapalı