banner299

banner298

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan: "Esnaf borç içinde"

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, kademeli normalleşme süreciyle birlikte iş yerleri açılan kıraathane esnaflarını ziyaret etti. Akan, “Kıraathane esnafımızın iş yerleri açıldı ancak dertleri bitmedi, esnaf borç içinde” dedi.

Manisa 05.03.2021, 14:20
İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan: "Esnaf borç içinde"
banner388

Türkiye’de kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Manisa’da da kafeler, kıraathaneler ve restoranlar açıldı. İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Manisa’da iş yerleri açılan kıraathane esnafını ziyaret etti.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı koronavirüs risk haritasında orta riskli il grubunda yer almamızla birlikte esnaflarımız dükkanlarını açtı. İYİ Parti ailesi olarak iyi günde, kötü günde esnafımızın yanında olduğumuzu göstermek için bugün kıraathane işletmelerini ziyaret ettik. Esnaflar iş yerlerinin açılması nedeniyle memnun olduklarını ancak sorunlarının bitmediğini söylüyor. Aylardır iş yerleri kapalı olan esnafımız, kredi ve kredi kartı kullanarak geçinmeye çalıştılar, bu nedenle de borç içindeler. Vergilerin yıl sonuna kadar alınmamasını, SGK borçlarının yapılandırılmasını talep ediyorlar. Esnafımızın sesi olmaya devam edeceğiz, İYİ Parti iktidarında esnafımızın durumu da iyi olacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)
14
açık