İçip içip Spil'e atmışlar! Denetleyen yok mu? 

banner297

Şehzadeler Belediyesi'ne bağlı ekipler Spil Dağı eteklerinde şişe ve camları temizleme çalışması başlatmıştı. Daha önce temizlenen bölgeden birkaç gün sonra çuvallarca şişe toplandı.  

Manisa 04.08.2021, 10:26 04.08.2021, 11:10
İçip içip Spil'e atmışlar! Denetleyen yok mu? 

Yapılan son araştırmalara göre yangınlarda önemli rol oynayan orman içlerindeki cam ve şişeler, birçok bölgede temizlik görevlilerince toplanıyor. 
Spil'de de benzer bir manzara dikkat çekiyor. Belediye ekipleri günlerdir çuval çuval cam ve şişe topluyor. Ancak Spil'e şişe atmaya devam ediyorlar. 
Bugün fotoğrafları paylaşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik adeta isyan etti. Çelik: "Bu fotoğraflar bu sabah Spil yolunda çekildi...Biz toplamaktan asla yorulmayız.Ama ne olursunuz, bu şişeleri ciğerlerimiz olan ormanlarımıza gelişi güzel atmayın. Yangınlara sebep olmayalım. Ormanları evimiz gibi temiz tutalım. Ormanlar hepimizin" ifadelerini kullandı.

MANİSA MANZARASI İNSANLARI ÇEKİYOR
Spil Dağı etekleri gündüz piknikçilerin, geceleri ise alkol almak isteyen vatandaşların akınına uğruyor. Manisa manzarası insanları cezbederken, her günün ve gecenin sonunda alkol, soda, kola ve benzeri içecekleri ait şişeler Spil Dağı'nda bırakılıyor.
Belediye ekiplerinin temizleme çalışmasında adeta bir çöplükte karşılaşıldı. Jandarma ekipleri bölgede zaman zaman denetim yapıyor ancak görünen o ki bu denetimler yetersiz kalmış. 
Dağın eteklerinden toplanan yüzlerce şişe bölgenin ne kadar hoyratça ve duyarsızca kullanıldığını gözler önüne serdi. Bu utanç durumu yangınlar olmamış olsa ortaya çıkmayacak, o çöpler ve şişeler Spil Dağı eteklerinde kalacaktı. 
Spil Dağı'nı adeta çöplüğe çeviren bazı duyarsızların hiçbir cezai müeyyide ile karşılaşmaması düşündürücü.
 

Yorumlar (6)
ozgurtrk 1 yıl önce
Bizim insanımıza format şart atacaksın formatı sen insansın buna görev davran diye yazacaksın komut dosyasını oh mis gibi olacak her yer....
manisalı 1 yıl önce
format atmayacaksın sürüm yükseltmek lazım, sürüm eski bunların. :/
rıfat 1 yıl önce
yazın 10 bin tl ceza bakalım bir daha atıyorlar mı ! yada yasaklayın çıkışları , yedin içtin pisliğini topla en azından , ama nerde
MANİSA'LI 1 yıl önce
NEDEN DENETLEYEN OLSUN Kİ ?
ORMAN MİLLETİMİZİN ORTAK MALI OLAN BİR YER. İNSAN NASIL Kİ EVİNİN OTURMA ODASINA SIÇMIYORSA ORMANLARA DA BU PİSLİKLERİ ATMAYACAK. TABİ VATAN HAİNİ ŞEREFSİZ DEĞİLSE...
abdullah45 1 yıl önce
ŞİŞELİ ALKOLÜ KALDIRACAKLAR VEYA MEVLEVİHANE ÇIKIŞINA JANDARMA KARAKOLU KURULACAK ARAMA İLE YUKARI SALACAKLAR YALNIŞ AMA TEK ÇARE BU SPİL MEYHANE DEĞİL
Tarzan45 1 yıl önce
Yaz 50 bin tl ceza 10 defa belediyeyi aradım bu çöpler için gelen giden olmadı .