HASTANEYE SEVK EDİLEN HASTAYLA İLGİLİ SON DURUM NE?

Manisa'da özel bir hastaneye yüksek ateş şikayetiyle başvuran hasta, corona virüs şüphesiyle başka bir hastaneye sevk edilerek karantina altına alınmıştı. Hastanın yapılan ilk tetkik sonuçlarına göre corona virüs bulgusuna rastlanmadığı bilgisi alındı. Tetkiklerin devam ettiği öğrenildi.  

MANİSA 10.03.2020, 22:04 11.03.2020, 15:22
HASTANEYE SEVK EDİLEN HASTAYLA İLGİLİ SON DURUM NE?

İlk olarak Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan ölümcül corona virüs ülke genelinde olduğu gibi Manisa'da yüksek ateş şüphesiyle hastanelere hastalar başvurunca haraketli görüntülere neden oluyor.   

Umre'den dönen bir Türk vatandaşı, yüksek ateş şikayetiyle başvurduğu özel hastanede ilk müdahalesi yapıldıktan sonra corona virüs şüphesiyle başka bir hastaneye sevk edildi. Şüpheli vatandaş, sevk edildiği hastanede karantina altına alındı.
Manisahaberleri.com’un edindiği bilgiye göre söz konusu hastada ilk tetkiklere göre herhangi bir corona virüs bulgusuna rastlanmadı. Hastayla ilgili tetkiklerin devam ettiği ve kesin test sonuçlarının ardından resmi açıklamanın yapılacağı öğrenildi. 
Öte yandan son günlerde Manisa'da benzer birçok hasta başvurusunun karantina kuralları uygulanarak alındığı, tetkiklerinin yapıldığı, şuana kadar herhangi bir corona virüs vakasının tespit edilmediği bilgisine ulaşıldı.    
 

Yorumlar (0)
16
açık