banner299

banner298

HANIMLAR YUNUSEMRE İLE DİKİŞ ÖĞRENİYOR

banner297

Yunusemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Yeni Mahalle Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde düzenlenen dikiş kursuna bayanların ilgisi yoğun oldu. Kursta el becerilerini geliştiren hanımlar, aileleri için kıyafet dikiyor.

Manisa 12.03.2021, 11:30
HANIMLAR YUNUSEMRE İLE DİKİŞ ÖĞRENİYOR
banner388

Manisa'da Yunusemre Belediyesi, Yeni Mahalle Meslek Edindirme Kursları ve Hanımlar Lokali’nde düzenlenen dikiş kursu hanımlardan yoğun ilgi görüyor. Hem sosyalleşen hem de kendilerini geliştiren hanımlar kursta keyifli zaman geçirirken çocukları ise lokal bünyesinde bulunan kreşte eğitim alıyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle hijyen kurallarına büyük önem verdiklerini belirten Moda Tasarım ve Giyim Öğretmeni Şule Saltık, kurs sayesinde hanımların kendilerini mutlu hissettiğini söyledi. Saltık kursa ilişkin yaptığı açıklamada, “Koronavirüs nedeniyle kurslarımızda hijyen kurallarına büyük önem gösteriyoruz. Hanımlarımız burada aile bütçelerine katkı sağlamak için kıyafetlerini kendileri dikiyorlar. Hanımlarımız kurslarımız sayesinde kalıp çıkarma, kendi beden ölçülerini alıyoruz. Daha sonra istedikleri modele göre kıyafetlerini alıp dikiyorlar. Bu kursumuzda hanımlarımız kendileri için, çocukları için ve eşleri için kıyafetler dikiyorlar. Kursiyerlerimiz buraya geldiklerini hem stres atıyorlar, hem de sosyalleşiyor” dedi.

Kursiyerlerden Hatice Görgülü kendisi dikiş öğrenirken 3 yaşındaki kızının da burada eğlenceli vakit geçirdiğini ifade etti. Görgülü düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Kursa başlayalı iki hafta oldu. Benim 3 buçuk yaşında kızım var. Kızımı bırakacak hiçbir yerim olmadığı için buraya getiriyorum. Kreş imkanının olması çok güzel bir şey. Çok güzel düşünülmüş bir çalışma. Ben kendimi geliştirirken çocuğum da eğlenerek öğreniyor. Ben ilk defa kendime bir şeyler dikiyorum. Çocuklarıma kıyafetler diyorum. Kursumuzun sosyalleşme anlamında da büyük katkıları oldu. Bu hizmeti sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.” 

Yorumlar (0)
20
açık