GÖÇMENLERDEN TOPYEKÜN SEÇİM SEFERBERLİĞİ

banner297

Komşumuz Bulgaristan’da yaşayan 7,5 milyon ve Türkiye’ye yıllar öncesinden göçe zorlanmış olan 400 bin’in üzerindeki Bulgaristan Göçmenini yakından ilgilendiren Cumhurbaşkanlık-Parlamento seçimleri için halk 3. kez sandık başına gidiyor.

Manisa 09.11.2021, 10:01 09.11.2021, 10:18
GÖÇMENLERDEN TOPYEKÜN SEÇİM SEFERBERLİĞİ

Haber: Ahmet Ünsal

Manisa’da oy kullanması gereken 4 bin Bulgaristan göçmeni sandığa taşınması için ilk kez STK’lar harekete geçti. Balkanlar Kültür Dayanışma Derneği Manisa Başkanı Altan Hafızismailoğlu, Balkanlar Kültür Dayanışma Derneği Kurucu ve Onursal Başkanı Mustafa Kader ve Manisa Balkan Muhacırlar Kültür ve Dayanışma Dernek başkanı Murat Yenigün,Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanı Ergün Aksoy’un  girişimleri ile Yunusemre Belediyesince hayata geçirilen Spil dağı eteklerindeki İrfan Meclisinde 41 Mahalle muhtarı bir araya geldi.

FAZLA KATILIM İÇİN ÜÇ SANDIK    
 Bulgaristan göçmenlerin ağırlıkla bulunduğu Şehzadeler ilçesine bağlı Karaağaçlı,Selimşahlar,Alaybey,Yunusemre ilçesindeki Akmescit,Barboros,Güzelyurt mahalle muhtarları başta olmak üzere her iki ilçede bulunan 41 mahalle muhtarı 14 Kasım’da Polinas EML,Cumhuriyet İlkokulu ve Karaağaçlı ilkokulunda kurulacak sandıklarda oylarını kullanacak olan Bulgaristan Göçmenlerini sandığa yönelmeleri için harekete geçti.

“PARLAMENTO DA NE KADAR GÜÇLÜ OLURSAK AB ‘DE O DENLİ SÖZ SAHİBİ OLURUZ”  
Manisa’da Bulgaristan Göçmenleri Derneğinin kurucusu İş insanı Mali Müşavir Mustafa Kader, “14 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri bu kez kat ve kat önem arz ediyor.Gerek Bulgaristan’da yaşayan gerekse Bulgaristan dışında yaşamları süren Türkler için bu seçimin önemi büyük.En başta soydaşlarımız ve  çocuklarımızın geleceğini oluşturacak.Muhtarlarımızla ve tüm STK larımızla bu seçime gereken önemi vermeliyiz.Parlamento da ne kadar güçlü olursak AB ‘de  o denli söz sahibi oluruz” dedi 
 

'’GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIK GELECEĞİNE UMUTLA BAK’'
Balkanlar Kültür Dayanışma Derneği Manisa Başkanı Altan Hafızismailoğlu’da “Soydaşlarımızın seçimlere yönelik tam katılımını sağlamak için Manisa il genelindeki Bilbordları, teknolojik sistemi en verimli şekilde kullanmalıyız.Bu seçimleri lehimize çevirebilmemiz için muhtarlarımızın kendi seçimlerinde olan özveriyi ortaya koymalarını bekliyoruz. Bulgaristan’da Cumhurbaşkanlığına aday olan Mustafa Karadayı ve çok değerli milletvekillerimizi mutlak parlamentoya taşımalıyız.Manisa’da oy kullanması gereken 4 bin soydaşımızın en az 3 bin’ine oy kullandırmalıyız.Seçmenlerimiz için araçlarımız tahsis edildi.Bu seçim biz Türklerin Bulgaristan’daki varlığını hissettirmek öte yanda da AB’de gücümüzün var olduğunu ortaya koyacaktır.’Geçmişine sahip çık geleceğine umutla bak’ sloganıyla hedefimize ulaşmak istiyoruz. Soydaşlarımızı sandığa ve geleceğine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Muhtarlarımıza büyük görev düşüyor.Kapı kapı dolaşarak mahallenizdeki Bulgaristan göçmeni vatandaşlarımızı sandığa taşımalarını bekliyoruz.Bu zaferin ardından hep birlikte Bulgaristan’da davullu zurnalı kutlamaya hazır olun”

“SOYDAŞLARIMIZI GEREKİRSE SIRTIMIZDA TAŞIYARAK SANDIĞA GETİRİRİZ”
Bulgaristan Göçmenlerinin yoğunlukta yaşadığı 41smahalle muhtarı ise, “Siz hiç merak etmeyin bizler Bulgaristan’daki seçimlerin bizler adına iyi sonuçlar ortaya çıkarılması için mahallelerimizdeki soydaşlarımızı gerekirse sırtımızda taşıyarak sandığa getiririz.Bu seçimlerin biz Türklerin varlığı için ne kadar önemli olduğunun bilinci içerisindeyiz.Hep birlikte bu işin üstesinde gelerek parlamento da ki milletvekili sayımızı eskiden olduğu gibi 50’ler seviyesine getirmektir” dedi.

“ZAFER COŞKUSUNU MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE BULGARİSTAN’DA YAŞAYACAĞIZ” 
Bulgaristan’dan yıllar önce göç ederek Bursa’ya yerleşen uzun yıllar Nilifer Belediye Başkanlığı görevinden bulunduktan sonra Manisa’ya yerleşerek Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanlığı görevinde bulunan Ergün Aksoy ise muhtarlara jestte bulunan açıklamalarında ise “Bu bu seçim zaferinden alnımızın akıyla çıkmamız durumunda bu seçimlerde görev alman muhtarlarımızı Bulgaristan’da ağırlayarak coşkuyu hep birlikte yaşamamızı sağlayacağız. Bugün için Türkiye’de 400 bin’in üzerinde Bulgaristan vatandaşımız bulunuyor.Bunların tümünü ikna ederek oy kullanmaları sağlayabilmeliyiz.Bunu yapacak güç var bizde” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur