GELECEK PARTİSİ MANİSA TEŞKİLATINDA 50 KİŞİLİK YENİ YÖNETİM 

banner297

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak, 50 kişilik yönetim kurulunu belirledi. Bir otelde gerçekleşen tanıtım toplantısına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da katıldı.

Manisa 27.10.2021, 17:45
GELECEK PARTİSİ MANİSA TEŞKİLATINDA 50 KİŞİLİK YENİ YÖNETİM 

Haber: Ahmet Ünsal

17 Eylül 2021 tarihinde il başkanlığına atanan Nurten Onultmak, 23 Eylül’de görevi devralmıştı. Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak, Vira Bismillah diyerek yola çıktıklarını ve yeni ekiple çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Onultmak, “Bütün arkadaşlarımızın beyaz gömlek giymelerini rica ettik. Bu bizim partimizin eğitim başkanlığının uyguladığı temiz siyaset ilkesiyle bir duruşu sergileme modelidir aslında” dedi.  

AK Parti’nin ömrünü tamamladığını vurgulayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “İktidar Futbol değimi ile artık uzatmaları oynamaktadır. Devlet sopasıyla ayakta durmaya çalışmaktadır. AKP artık hizmetleriyle ayakta duramaz. Cumhur İttifakı’nın ortaklarına sesleniyorum. Siz bundan sonra millet desteğini alamazsınız. Milletin toplumsal taleplerini yerine getiremezsiniz. İşsizliği, yoksulluğu azaltamazsınız. Siz yolsuzluğu çoğaltırsınız. Türkiye’de yasakları çoğaltırsınız. Sizin bundan sonra Türkiye’ye verebileceğiniz hiç bir şey yoktur. Sizin vereceğiniz tek şey korku, açlık, yasaklar, yolsuzluk, yoksulluktur. Çünkü siz tükendiniz” dedi.

“TARKAN’IN ÇOK GÜZEL BİR ŞARKISI VAR, ‘BAŞKASI OLMA KENDİN OL”

Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, hükümeti Tarkan’ın popüler şarkısı üzerinden eleştirerek, “Artık siyasetiniz Türkiye’yi yönetme kapasitesini ve yeteneğini yitirmiştir. Artık biz yeni şeyler söyleyeceğiz. Tarkan’ın çok güzel bir şarkısı var, ‘Başkası olma kendin ol’. Biz başkası olmayacağız, kendimiz olacağız. Anadolu topraklarının kokusunu yeniliğe açık olarak taşıyacağız. Doğudan kopmadan Batıyla beraber olacağız. Bugün kalkıp 10 tane büyükelçiye meydan okuyup ‘seni istenmeyen adam ilan ettim’ diyeceksin, sonrada yerine getirmeyeceksin. Onlarda diyecekler ki ‘Büyükelçiler aynen şu maddenin icaplarını yerine getirmektedir.’ Aynısı Türk büyükelçilerde yerine getiriyor sayın Erdoğan. Onlar geri adım atmadılar. Aynı madde ile onlarda büyükelçilik yapıyorlar. Bir lider bir şey söylerse yerine getirir. Söylemeden öncede bin defa düşünür. Devletini ve milletini düşünür. Sayın Erdoğan artık sadece kendi iktidarını düşünmektedir” diye konuştu.
 

“BU ÜLKEDE YAŞAYANLAR ÜLKENİN GÜZELLİKLERİNDEN BİR HABERDAR YAŞIYOR”
 
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Bu ülkede yaşan bireylerin bırakın Avrupa’yı veya dünyayı gezmeyi kendi ülkesindeki cenneti bile gezecek imkanlarının olmadığına vurgu yaparak, şunları kaydetti:
   “Geçmişte seçim öncesi bir ülkeyle dövüşüyorduk. Bazen ‘Ey Hollanda’, bazın ‘Hey Almanya’ diyorduk. Bazen de bir İphone kırıyorduk. Bazen de bayraklarla sokağa çıkıyorduk. Şimdi nedense 10 ülkeyle dövüşüyoruz. Demek ki şimdi papuç bağlı. Artık seçim geliyor ve seçime karşı bize bir algı yürütmek istiyorlar. Bunlara karnımız tok. Türkiye zengin ülke olmak zorundadır. 
Türkiye’yi bugüne kadar yönetenler bizi hep geçmişle kıyasladılar.Recep Tayyip Erdoğan. Ben üç dönem milletvekilliği yaptım.Güzel işler yaptık. Birilerine göre görecelidir bu güzel işler. Ama sayın Erdoğan hep bizi geçmişle kıyasladı. DSP, ANAP iktidarlarıyla. Faiz şu kadardı böyle oldu. Cari açık şu kadardı böyle oldu. Merkez Bankası’nın birikimi su kadardı, böyle oldu. Ama bizi hiç Romanya, İspanya veya İtalya ile kıyaslamadılar. Bizi hep geçmişle kıyasladılar. Biz buna ‘Eh İşte İktidarı’ diyoruz. Niye ‘Vay be İktidarı’ kurmuyoruz. Türkiye’nin kaynakları ve gücü buna yeter. ‘Vay be Türkiye Japonya, Almanya gibi olurmuş’ diyebiliriz. Bunu yapabilecek kapasitemiz var. Sadece ve sadece liderlere düşen görev şu; fani olduğunuzu unutmayın.Bizim zenginliğe, özgürlüğe, mutluluğa ihtiyacımız var. Türkiye’de bir kısır döngü var. Hepimiz büyüyoruz, evleniyoruz ve yıllarca bir ev ve araba almak için çalışıyoruz. Sonra ev araba alınıyor, çocuklar büyüyor onların eğitimi ve ardından iş bulmaları için çaba harcıyoruz. Çocuğumuzu işe soktuktan sonra oda evleniyor ve oda aynı kısır döngünün içine giriyor. Sonra Marmaris’i, Bodrumu, ne de İzmir’in güzelliklerini görüyoruz. Manisa’nın Demirci’nin dağlarındaki kadınlar kendi memleketinin merkezini, İzmir’i, Bodrumu görmeden ölüyorlar.”

“OCAK AYINDAN SONRA AK PARTİ'DE BÜYÜK DEPREM OLACAK.”

 Özdağ, Ak Partide büyük kopmaların yaşanacağını bununda yeni yılın hemen başında olacağına işaret ederek, “Bu topraklar herkesin cebindeki para kıymetli olacak kadar zengin.Yeter ki siyasetçiler adam olsunlar. Elleri temiz ve alınları temiz olsun. Yeter ki çıksınlar millet için çalışsınlar. Kendileri ve partileri için çalışsınlar. Biz bunun için yola çıktık. Bugün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden kurtulmamız lazım. Tek adam Türkiye’yi yönetemez. Çoğulculukla, çok akılla yönetilmeye ihtiyacımız var. Oda TBMM’dır. Saray veya külliye değildir. Türkiye’de milletin iradesinden başka bir şey yoktur. Biz onu oluşturacağız. Türkiye’nin kaynaklarını birilerine peşkeş çektirmeyeceğiz. AKP miladını doldurmuştur. Oradaki seçmenler bir arayış içerisindedir. Orda göreceksiniz yakın zamanda büyük kopmalar olacaktır. Ocak ayından sonra bekleyin. Gelecek Partisi çok büyüyecektir. Doğuda AK Parti’den kaçan seçmen bir arayış içerisindedir. HDP’ye gitmeyeceklerdir. Onlar Gelecek Partisi’ne gelecektir” ifadelerini kullandı.

GELECEK PARTİSİ'NİN MANİSA KADROSUNDA KİMLER VAR?

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak’ın yönetim kurulunda Demet Gürler, Ali Aykut Ece, Ömer Soğukoğlu, Ali Çırak, Aysun Pergel, Batuhan Y. Akdoğan, Burak Tuncalı, Elmas Akay, Emrah Demirkol, Erhan Peker, Esra Aktürk, Fesih Gündodu, Figen Poyracıklı, Fikret Sevimli, Fuat Ergül, Gökhan Zaman, Hamza Sevgi, Hasan Emre Özbey, Hasan Köksal, Hasan Ünalan, Hayrettin Pulat, Hüseyin Tavlı, İhsan Eşler, İlhan Seçilmiş, Kadir Sözaçan, Kamil Güçlütürk, Kasım Demir, M. Gökten Özdemir, Mahmut Dum, Melih Sevil, Mihriban Savaş, Mikail Karataş, Murat Kaya, Nadir Kılıç, Necibe Doruk, Oğuzhan Şener, Osman Murat Keskin, Osman Özbaş, Rıdvan Behman, Serkan Gerginbaş, Sibel Karaahmetoğlu, Şahin Uysal, Tuncay Haykırer, Ümit Demirci, Yahya Eğilmez, Yılmaz Taşçı ve Yunus Karadağ yer aldı.

Kadın il başkanı Nurten Onultmak başkanlığında oluşturulan 50 kişilik yeni yönetim kurulundaki görev dağılımın ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı belirtildi.

Yorumlar (1)
manisalı 1 ay önce
AKP DE UMDUĞUNU BULAMAYANLARIN HEPSİ BURADA. YALNIZ ŞÖYLE BİŞEY VAR SELÇUK ÖZDAĞ YİNE ADAY YAPILMAZSA BU PARTİDEN DE İSTİFA EDER Mİ ACABA ..
10
kapalı