banner299

banner298

Dünya Süt Günü'nde çiftçilere süt ikramı

banner297

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, “1 Haziran Dünya Süt Günü" dolayısıyla çiftçilere süt ikramında bulundu.  Öztürk; “Süt içimini teşvik edebilmek ve içinde bulunduğumuz küresel salgın sürecinde her türlü zorluğa katlanan vefakâr çiftçilerimizin ve tarım işçilerimizin yanlarında olduğumuzu göstermek amacıyla süt ikramında bulunduk” dedi.    Metin Öztürk, "Süt tüketiminin artması, toplumda düzenli süt tüketim bilincinin yaygınlaşması hem genç nüfusumuzun gelişimi hem de ülke genelinde sağlıklı beslenmenin yaygınlaşması açısından temel oluşturuyor. Bizler, vatandaşlarımızın zararlı içeceklerden uzak durması ve süt içme alışkanlığının oluşması açısından farkındalık oluşturmak istiyoruz.

Manisa 01.06.2021, 16:53
Dünya Süt Günü'nde çiftçilere süt ikramı
banner388

Süt, sağlıklı büyüme ve gelişme için her yaşta tüketmemiz gereken temel gıda maddesidir. Her yaştan insanın, ama özellikle çocukların sağlığı için vazgeçilmez temel besin kaynağı olan süt ve süt ürünleri, beslenme değerinin yüksekliğinin yanında, vücut fonksiyonlarını düzenleyen, gelişimini sağlayan, kemik ve diş oluşumunda önemli yeri olan temel bir gıda maddesidir.
Manisa Tarım İl Müdürlüğü olarak hayvan sağlığından, hayvanın tükettiği yemin güvenilirliğinden, sütün doğru koşullarda üretilip soframıza gelmesine kadar her halkasında siz tüketiciler için yılda 30 binden fazla denetim yapmaktayız. Sizler de kaynağını, nerede, ne şekilde üretildiğini bilmediğiniz ürünleri tercih etmeyiniz. Sağlıklı bir gelecek, sağlıklı nesiller için süt ve süt ürünleri tüketiniz. Bu duygu ve düşünceler içerinde Dünya Süt Gününüzü en kalbi duygularımla kutluyorum" dedi.
Saruhanlı Develi Mahallesinde gerçekleştirilen süt ikramı etkinliğine; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcıları Melikşah Taşkın, Serdar Mersinli,  Saruhanlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aytekin Yaralı, Manisa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Kırlıoğlu ile İl ve İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller katıldı.

Yorumlar (0)
21
kapalı