CHP'Lİ VEKİL SAĞLIK BAKANININ İSTİFASINI İSTEDİ

banner297

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı istifaya davet etti.

MANİSA 26.11.2020, 12:10
CHP'Lİ VEKİL SAĞLIK BAKANININ İSTİFASINI İSTEDİ

CHP'li Bakırlıoğlu'nun açıklaması şöyle:

"Pandeminin başından beri aylardır açıklanan covid-19 vaka ve ölüm sayılarının gerçeği yansıtmadığını, son dönemde bakan beyin açıkladığı "hasta sayısı" verisinin yanıltıcı ve subjektif olduğunu söylüyoruz. En sonunda Sağlık Bakanı itiraf etti. Ve dün itibari ile günlük vaka sayısını 28.251 olarak açıkladı. Bu rakam Avrupa’da dün açıklanan en yüksek hasta sayısı. Bu rakamı doğru kabul ettiğimiz takdirde Türkiye 'deki vaka sayısı Dünya'da 5. sırada yer almakta. Bu sayı son günlerde açıklanan rakamların 4 katı. Bu durumda aylardır açıklanan hasta sayılarının gerçeği yansıtmadığı resmen kabul edilmiş oldu. Ölüm sayılarının da bu şekilde eksik açıklandığı düşünülürse, Hükümetin ve Sağlık Bakanının salgın sürecini yönetemediği açıkça görülüyor. Çünkü Kasım ayı başından bu yana hasta ve ölenlerin sayısı katlanarak arttı maalesef. Biz bu rakamlarında gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz" dedi.

VEKİLİN MANİSA TAHMİNİ

Bakırlıoğlu, "Hala temaslılara test yapılmıyor. Sadece Manisa'da günlük vaka sayısının 2000'in üzerinde olduğunu tahmin ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun verdiği mezarlık defin rakamları Bakanın açıkladığı ölüm sayılarından daha fazla. Sağlık Bakanı yoğun bakımların doluluk oranlarını % 50, % 70 gibi rakamlarla hala düşük veriyor. Fakat Manisa’da ve ülkenin birçok yerinde hastalar yoğun bakımlarda yer bulamadığı için hayatını kaybediyor. Sağlık çalışanları tükenmiş durumda, olağanüstü bir gayretle hastalara şifa olmaya çalışıyorlar. Yoğun bakımlarda yer olmadığı için doktorlar hasta seçmek zorunda kalıyor. Süreç maalesef kötü yönetiliyor. Rakam oyunları ile her şeyin yolunda olduğunu söylediler sürekli. Gerçekler halktan gizlendi. Bu durum insanların salgını ciddiye almasını engelledi. Sağlık Bakanı bu günden tezi yok istifa etmelidir" dedi.

Yorumlar (4)
Vatandaş 2 ay önce
Ekremide istifata davet ediyormusun? Otobüs sefer sayısı düşürdü, metro vagon ve seferleri azaldı. Kimin yüzünden vaka artıyor anlayabiliyormusun?
Manisalı 2 ay önce
İşiniz gücünüz çıkıp 40 açıklama yapmak bununda 39'u yalan 1'i riya. Bu kadar yürekli bir şekilde isrifa isteyeceksen bu adam sağlık bakanı değil biz öğretmenlere hakaret eden genel başkanın olacaktı. Ülkeye yalandan riyadan başka birşey getiremediniz gitti.
manisa tarzanı 2 ay önce
Allahım sen sabır ver
Manisalı 2 ay önce
Önce İl Sağlık Müdürü istifa etsin.
5
açık