ÇAVUŞOĞLU’NA ŞEHZADELER YATIRIMI

banner297

Şehzadeler Belediyesi’nin Çavuşoğlu Mahallesi’nde hayata geçireceği Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık Binası ve Sağlık Evi projesinin ihalesi gerçekleştirildi ve yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. 1 milyon 22 bin TL’ye mal olacak yatırımın 200 günde tamamlanarak,  vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor. 

Manisa 24.11.2021, 10:10
ÇAVUŞOĞLU’NA ŞEHZADELER YATIRIMI

Manisa'da Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in kısa süre önce duyurusunu yaptığı ve belediyenin yeni yatırımlarından olan Çavuşoğlu Mahallesi Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık Binası ve Sağlık Evi projesinin ihalesi gerçekleştirildi. 27 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilen ihalenin ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. 1 milyon 22 bin TL’ye mal olacak yatırımın, 200 günde tamamlanarak hizmete sunulması planlanıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “İlçemizin Çavuşoğlu Mahallesi 1160 parsel nolu taşınmaz üzerine çevre mahalle halkımıza da hizmet edecek şekilde planlanmış Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık ve Sağlık Evi yapım işi 27 Ekim 2021 tarihinde ihalesi yapılmış olup 19 Kasım 2021 tarihinde 1 milyon 22 bin TL bedelle yüklenici firmayla sözleşme imzalanmıştır. 23 Kasım 2021 tarihinde yer teslimi yapılmış olup 200 gün süre sonunda,  2022 yılı Haziran ayı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. Rabbim kazasız belasız yapımını tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı nasip etsin. ”  dedi. 

PROJE HAKKINDA 
Projedeki yapıların 810 m2 lik parsel üzerinde toplam 270 m2’lik inşaat alanını kapsadığını kaydeden Başkan Çelik “Bunun 220 m2’si Çok Amaçlı Salona ve 50 m2’si Muhtarlık ve Doktor evine aittir.” dedi. 

ÇOK AMAÇLI SALON: Engelli erişimine uygun giriş terasları ile birlikte  220 m2 inşaat alanına sahip bir binadır. Betonarme taşıyıcı elemanlar üzeri çelik konstrüksiyon çatıya sahiptir. Çatı örtüsü poliüretan yalıtımlı sandviç paneldir. Bina 150 m2 düğün salonu, 10m2 gelin odası, 10 m2 mutfak ve toplam 15 m2’lik tuvalet ve depo mekanlarından oluşmaktadır. Düğün, sünnet, nişan ve benzeri etkinliklerin yanı sıra halkımızın mevlid, toplantı ve Ramazan ayı etkinliklerine de ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlanmış modern bir tesistir. Binanın temelinde pvc membran su yalıtımı uygulanmıştır. Bina dış duvarlarında, çift sıra tuğla duvar arası expande polistren köpük bulunmaktadır. Bina zemin kaplaması olarak 60x60 kaymaz porselen seramik düşünülmüştür. 


 MUHTARLIK VE SAĞLIK EVİ: Parselin batı tarafında bulunan alanda 50 m2 lik kapalı alanı bulunan etrafı beton kilit parke ile çevrili Muhtalık ve Doktor kullanım amaçlı modern mimari ve malzemeler ile hazırlanmış tesistir. Binada kullanılan temel, yalıtım, çatı ve duvar malzemeleri Çok Amaçlı Salon ile aynı kalitede tasarlanmıştır.
    

Yorumlar (0)
27
açık