Bölge birincisi Manisa'dan

banner297

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

Manisa 17.06.2021, 10:44
Bölge birincisi Manisa'dan
banner388

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.
Bu kapsamda düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "7. Bölge Finali" gerçekleştirildi.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen bölge finaline; Aydın, Antalya, Uşak, Manisa, Isparta, İzmir, Burdur, Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar'da birinci olan din görevlileri katıldı.
Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmesi sonucunda Karakurt Mahallesi Kurs Camii İmam-Hatibi  Adem Bilgetay bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Bilgetay'ı tebrik eden 2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.
İl Müftüsü Mustafa Soykök, 14 Eylül 2021 tarihinde Malatya’da gerçekleştirilecek "17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali"nde başarı temennisinde bulundu.

Yorumlar (0)
27
açık