Başkan Çelik'ten Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ziyaret

banner297

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 11 Şubat ‘112 Günü’ nedeniyle Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret etti. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ali Dedeler ve merkez çalışanları ile bir araya gelen Başkan Çelik,  onlara çalışmalarında kolaylıklar dilerken bir de vatandaşlardan ricada bulundu. Başkan Çelik “Hepimizin bu çağrı merkezine ihtiyacı var. Lütfen gereksiz çağrılar ile 112’yi meşgul etmeyelim.” dedi.  

Manisa 11.02.2021, 12:41
Başkan Çelik'ten Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ziyaret

112 acil çağrı numarasının farkındalığını artırmak amacıyla ülkemizde 11 Şubat “112 Günü” olarak kutlanıyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  112 Günü nedeniyle Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret ederek, merkez çalışanları ve yöneticileri ile bir araya geldi. Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarına çalışmalarında kolaylıklar dileyerek,  merkezi gezen Başkan Çelik, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ali Dedelerden bilgi aldı. 

112 Acil Çağrı Merkezi’nin çok önemli bir görevi ifa ettiğini kaydeden Başkan Çelik “ En zor zamanlarımızda, en sıkıştığımız anlarda,  güvenlik, emniyet ve jandarma ile ilgili durumlarda, sağlık,  AFAD ve yangınla ilgili durumlarda değişik değişik numaraları aramak ve bunları akılda tutmak yerine  112’yi aradığımızda alanlarında uzman olanların temsilcisi arkadaşlarımız telefonlara cevap vererek, telefonda yardımcı oluyor ve ilgili ekipleri de acil şekilde olay mahallinle yönlendiriyorlar.  Kutsal bir görev yapıldığının bilincindeyiz.  Başta sayın müdürümüz olmak üzere burada gece gündüz mesai harcayan tüm arkadaşlarımıza bu şehrin  bir belediye başkanı olarak teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.  

Vatandaşlara seslenerek onlardan bir de ricada bulunan Başkan Çelik şöyle devam etti; “Vatandaşlarımızdan bir istirhamda bulunmak istiyorum. Geçen yıl yaklaşık 2 milyon çağrıya cevap verdi buradaki arkadaşlar ama ne yazık ki bunun % 57’si gereksiz çağrılardı. Sizin çok yakınınızın da acil çağrısına gereksiz çağrılar ile engel olabilirsiniz. Hepimizin bu çağrı merkezine ihtiyacı var. Lütfen gereksiz buraları meşgul etmeyelim.”  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ali Dedeler de en büyük sıkıntılarının gereksiz yapılan çağrılar olduğunu ifade ederek  “Sizin de çağrınız ile bu gereksiz aramaların bitmesini ümit ediyoruz” dedi. 
 

Yorumlar (0)
9
açık