Avrasya Araştırma firması, Manisa anketini duyurdu

banner297

Avrasya Araştırma firması, Aralık ayı araştırma sonuçlarını yayınladı. 30 büyükşehirde bugün seçim olsa mevcut başkana oy verir misiniz sorusuna Manisalılar, yüzde 54,6 oranında “evet” dedi. Son yerel seçimlerde yüzde 52,77 oranında oyla yeniden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Ergün, söz konusu araştırmayla birlikte oy oranını da arttırmış oldu. Manisa’ya hizmet edebilmenin gururuyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Ergün, kendilerine güvenen Manisalılara teşekkür etti.

MANİSA 28.12.2020, 16:14 28.12.2020, 16:50
Avrasya Araştırma firması, Manisa anketini duyurdu

Avrasya Araştırma, ‘Aralık 2.Yarı Simülasyonu’ adıyla son araştırma sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Firma araştırmanın yöntemini şöyle açıkladı:

“Arama motorları, sosyal medya siteleri ve haber sitelerinin taranması sonucu elde edilen verilerin, Aralık ayı içinde yapılan telefon anketin (CATI) verileri ışığında işlenmesi sonucu partilerin oy oranları simüle edilmiştir.” Araştırmada ‘Büyükşehirlerde Olası Yerel Seçim Sonuçları’ başlığı altında yapılan anket sonuçlarına da yer verildi. Bugün seçim olsa mevcut başkana oy verir misiniz sorusuna Manisalılar, yüzde 54,6 oranında “evet” dedi. Böylece 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 52,77 oranında oy alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, son araştırmayla birlikte oy oranını da arttırmış oldu.

Avrasya Araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, Manisa ile ilgili ortaya çıkan sonuçlar hakkında şunları söyledi:

“Manisa’da MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün, hala bugün seçim olsa, rahat kazanabilecek gibi görünüyor. Yani orada kişisel bir oy alma durumu var. Muhtemelen memnuniyet yüksek.”

Manisalılara şahsına gösterdiği güven nedeniyle teşekkür eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Biz ilk günkü aşkla ve şevkle hemşehrilerimize en güzel hizmetleri götürebilmenin çabası içinde olduk. Bu çizgimizden hiç ayrılmadık. Manisa’mızı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek; sorunlarından kurtulmuş, geleceğe güvenle bakan bir şehir oluşturmak için canla başla çalışıyoruz. Tüm hemşehrilerime şahsıma gösterdikleri teveccüh nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Yorumlar (11)
ozgurtrk 1 ay önce
cengiz ergunun Facebook sayfasina bakın bir sürü kisi destekleyici yorum yapmış yorum yapanlarin profiline bakın hepsi belediyede calisiyor ;-) ayrica elestirisel yorum yaparsan sosyal medya hesabını yöneten kisi veya firma senin yorumunu direk siliyor :-)
Öz manisalı 1 ay önce
Algı operasyonu. Manisa'da doğmuş büyümüş olarak hiç bir anket şirketi ne Raslamadım. Hayal dünyasında yaşamak güzel. Aç tavuk misali.
Gerçek Manisalı 1 ay önce
yalan nerde kim yapmış bu anketi
Hakkı 1 ay önce
Göreceğiz, o su faturalarını, sayaçları, yolları trafiğini, şehir yaşanmaz hale geldi, Su yok diyorsunuz.
sinirli 1 ay önce
keşke bir seçim olsada görsek gerçekten alırmı o yüzdeliği yada beklermiyiz 2024 yılına kadar bu kadar saçmalığıyla...
Cemile Altın 4 hafta önce
zeki bilgin gümbür gümbür 2024'te büyükşehir adaylığına koşuyor saruhanlı'yı ayağa kaldırdı sıra manisa'da
rr 1 ay önce
Sabırsızlıkla bekliyoruz seçimi
Gülden Keskin 1 ay önce
bunca berbat yönetime rağmen manisalılar hem yakınıp hem de bana mısın demiyorsa...
Sebo başkan 1 ay önce
54 de ne ki yüzde 100 ile kazanacak Cengiz başkan önümüzdeki seçimi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu