banner298

Aşağıçobanisalı miniklere çevre bilinci aşılandı

banner297

Gençlik Merkezleri Yunus Emre "Gönüller Yapmaya Geldik" projesi kapsamında Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 75. Yıl Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve liderleri, Şehzadeler ilçesine bağlı Aşağıçobanisa Mahallesi'nde bulunan Ahmet Ferit Giritligil İlkokulu’daki öğrencilere yönelik çevre bilinci farkındalığını oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi. 

Manisa 29.11.2021, 12:52
Aşağıçobanisalı miniklere çevre bilinci aşılandı

Gönüllü gençler, öğrencilerle birlikte okulun bahçesinde ve çevresindeki çöpleri toplayarak örnek bir etkinliğe imza attı. Etkinlikte daha sonra öğrencilere suyun ve çevrenin hikayesi adlı boyama kitabı ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Doğayı korumak, yaşadığımız çevredeki ortak kullanım alanlarını paylaşmak ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak hepimizin görevi. Bu amaçla Gençlik merkezlerimizde gönüllü gençlerimizin katılımıyla etkinlikler düzenleyerek, çocuklarımıza çevrenin bir parçası olduklarını hatırlatmak istiyoruz. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın doğa sevgisi ile büyümelerine katkıda bulunmak için çeşitli faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz." dedi.

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu