Akan: Gazeteciler susturulmaya çalışılıyor

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İYİ Partili Akan, “Gazetecilerimizin özgürce, doğru, objektif ve etik kurallara uygun bir şekilde haber yapacağı, halkın haber alma özgürlüğünün korunacağı bir Türkiye’ye hep birlikte ulaşacağız” dedi.

Manisa 24.07.2021, 13:11
Akan: Gazeteciler susturulmaya çalışılıyor

İYİ Partili Akan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, gazetecilerin haklarının korunması gerektiğini belirtti.

İYİ Partili Akan mesajında, “Bugün 24 Temmuz Basın Bayramı ancak gazetecilerimiz ne yazık ki bu günü bir bayram gibi kutlayamıyor. İşsiz bırakma tehditleri ve hapis cezalarıyla susturulmaya çalışılan gazeteciler, mesleklerini icra edebilmek için büyük bir mücadele veriyor. Türkiye, büyük bir gazeteci hapishanesine dönüştürülmeye çalışılıyor. Basın özgürlüğü alanında 180 ülke içerisinde 153. sırada yer alan ülkemizde gazeteciler, özellikle siyasiler tarafından hedef tahtasına konuyor. Gerçekleri ortaya çıkaran gazeteciler, şiddete maruz kalıyor ve ölüm tehditleri alıyor. Gazeteciler, tüm bunlara rağmen mesleklerini yapabilmek için her türlü fedakarlığı gösteriyor ve canla başla işlerini yapmaya çalışıyor. Gazetecilerimizin özgürce, doğru, objektif ve etik kurallara uygun bir şekilde haber yapacağı, halkın haber alma özgürlüğünün korunacağı bir Türkiye’ye olan umudumuzu kaybetmeyip, bu ideallerimize ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz. Başta kadim şehrimiz Manisa’da görev yapan gazetecilerimiz olmak üzere tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, öldürülen ve vefat eden tüm gazetecileri de saygıyla anıyorum”

Yorumlar (0)