AK Parti Manisa İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı

banner297

AK Parti Manisa İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Yunus Emre Millet Çarşısı’nda yapılan kongrede Aynil Yavaş yeniden başkanlığına seçildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın9 video konferans yöntemiyle katıldığı kongreye AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, milletvekilleri İsmail Bilen, Uğur Aydemir, Tamer Akkal, Semra Kaplan Kıvırcık, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, belediye başkanları ve partililer katıldı.

Manisa 19.02.2021, 16:58 19.02.2021, 19:50
AK Parti Manisa İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adana, Hakkâri, İstanbul Manisa, Malatya, Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongrelerine AK Parti Genel Merkezinden video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti. Kadın kollarında görev üstlenen tüm partililere şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü kongrelerle il kadın kolları kongrelerini tamamladıklarını, 8 Mart’ta Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’ni gerçekleştireceklerini bildirdi. “Siyasi hayatımızın başladığı günden bugüne kadar yürüttüğümüz mücadelede kadınlarımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınları görmezden gelen hiçbir hareketin başarı şansının olmadığına inanarak hep kadınlarla birlikte yol yürüdüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin tüm kazanımlarında kadınların emeği, katkısı, alın teri, imzası bulunduğunun altını çizerek, “Ülkemizde kadınların siyasette gerçek anlamda ve yaygın şekilde söz sahibi olmaları, etkinlik kazanmaları, her kademede görev üstlenebilmeleri bu mücadele sürecinde gerçekleşmiştir” diye konuştu.

AK Parti Kadın Kollarının, 5 milyon 300 bini aşan üye sayısıyla, Türkiye’deki diğer tüm siyasi partilerin üye sayılarının toplamına yakın bir güce sahip olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  sözlerine şöyle devam etti: “Birileri sadece kadının adını kullanır, bedenini istismar eder, ruhunu yaralarken, biz her alanda kadınlarımızı hak ettikleri yerlere getirmenin gayreti içinde olduk. Hatırlayınız ülkemizde yıllarca köhne bir zihniyet, ‘çağdaşlık’ kisvesi adı altında, başörtülü diye kızlarımızı okula sokmadı, kamuda istihdam edilmelerini engelledi, özel sektörde horladı, hatta sokakta küçümsedi. Biz işte bu zihniyeti yıkarak kadınlarımızın hayatında yepyeni bir dönemin başlamasını sağladık. Kadınlarımız eğitimde fırsat eşitliğine hakiki anlamda bizim dönemimizde kavuştu. Kadınlarımız Meclis’te en yüksek temsil oranına yine bu dönemde erişti. Hâlen Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki AK Parti Grubu’nda 54 kadın milletvekillimiz yer alıyor. Kabinede iki kadın bakanımız görev yapıyor. Kadınlarımız bürokraside, yönetici pozisyonları da dahil olmak üzere en yüksek istihdam oranına yine bizim dönemimizde ulaştı. Öğretmenlerin yüzde 60’ı, üniversitelerdeki akademik kadroların ve yargı mensuplarının yarıya yakını, kamudaki toplam istihdamın yüzde 40’ı kadınlardan teşekkül ediyor. Kadınlarımız iş hayatında girişimcilikten sanayiciliğe, hizmet sektöründen ihracatçılığa kadar her alanda bu dönemde etkinlik kazandı. Kadınların iş gücüne katılımı yüzde 31’i geride bıraktı. Kayıt dışı çalışan kadınlarımızın sayısının yarı yarıya azalmasını temin ederek hak kayıplarını önledik.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin en büyük kadın örgütlenmesine sahip partisi olarak kadınların nerede, nasıl bir sıkıntısı veya talebi varsa hepsine kulak vererek çözümü için çalıştıklarını dile getirerek, “Anne olarak başımızın tacı, kardeş olarak canımızdan bir parça, eş olarak hayat arkadaşımız, evlat olarak gözümüzün nuru gördüğümüz kadınlarımız için çalışmaya bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.  


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi partilerindeki, belediyelerindeki, çevrelerindeki kadınlara yönelik taciz, tecavüz, baskı, tehdit, şiddet olaylarını görmezden gelenlerin istismar siyasetinin sonu gelmiştir. Artık mızrak çuvala sığmıyor, bu rezilliklerin de üstü örtülemiyor” değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de ulaşmadıkları, gönlünü kazanmadıkları, desteğini almadıkları tek bir kadın bırakmayacaklarını belirterek, “Hep söylediğim gibi, kale içeriden fethedilir. Biz kadınlarımıza kendimizi en doğru şekilde anlatır, onların gönlünü kazanırsak, diğer aile fertlerini zaten kendiliğinden saflarımıza çekmiş oluruz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerinin önemine dikkati çekerek, “İnşallah önümüzdeki seçimlerde sandıkları evvela sizlere emanet edeceğiz. Kadın Kollarımız, seçimlerde kurulacak 271 bine yakın sandık için 813 bine yakın kadın sandık kurulu üyesi görevlendirme sözü verdi. Sandıklara kadınlarımız sahip çıktığında orada hiçbir eksiklik ve yanlışlık olmayacağına inanıyorum. Sandık kurulunda vazife üstelenecek hanım kardeşlerimizi de şimdiden belirlemeliyiz” açıklamasında bulundu.
AK Parti hükûmetlerinde kadınlara yönelik hizmetlerin odağında hep ailenin yer aldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Erkek ailenin direğiyse, kadın da temelidir. Kadının sarıp sarmalamadığı veya sarmalamadığı, şefkati ve dirayetiyle kucaklamadığı bir ailenin dağılıp gitmesi kaçınılmazdır. Batı’da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılıp bu kutlu vazifeden uzaklaştırılmasıyla başlamıştır. Aynı oyunu bizim de üzerimizde oynamaya çalışıyorlar. Televizyonuyla, filmiyle, dizisiyle, müziğiyle, internetiyle ve daha nice mecralarıyla ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor. Biz, kadınlarımızın siyasetle ve sivil toplum faaliyetleriyle meşgul olurken aile içindeki görevlerini yürütebileceğine yürekten inanıyoruz. Biz, kadınlarımızın iş hayatında yükselirken de ailelerine sahip çıkmayı sürdürebileceklerine yürekten inanıyoruz. Ama bazıları, sanki bunların birbirinin alternatifi gibi, biri olduğunda diğeri ortadan kalkacakmış gibi göstermenin gayreti içindedir. Tabi bunlar Türk kadınını tanımıyor. Tabii bunlar ülkemizdeki hanımların irfanını, kabiliyetini, azmini, gücünü bilmiyor. İnşallah önümüzdeki dönemde eğitim ve kültürle birlikte aileyi de önceliklerimizin en başına yerleştirerek bu hakikatleri cümle âleme göstereceğiz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şahitliğini yaptığı her nikâhta evlenen çiftlere en az üç çocuk, mümkünse daha fazla çocuk tavsiyesinde bulunduğunu hatırlatarak Türkiye’nin nüfusunun 84 milyona dayandığını ancak nüfus artış hızının neredeyse yarı yarıya düştüğüne dikkati çekti.
Bu gidişle, çok da uzak olmayan bir dönemde nüfusun azalmaya dahi başlayacağı uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa ülkeleri bu tehditle uzunca bir süredir karşı karşıya. Türkiye’nin de aynı akıbete duçar olmasına izin vermeyeceğiz. Bu iş öyle teşvikle, parayla, pulla filan da olmaz. Nüfus avantajımızı sürdürmenin yolu aileye sahip çıkmaktan geçiyor” sözlerine yer verdi.
Şair Arif Nihat Asya’nın Fetih Marşından bir kıta okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evet… Fatihler doğuracak, Fatihler yetiştirecek, Fatihlere istikamet gösterecek kızlarımızla, kadınlarımızla, annelerimizle birlikte aydınlık geleceğimize doğru yürüyeceğiz. Eskiler, ‘yitik kaybedildiği yerde aranır’ derler. Bizde millî ve manevi hasletlerimize yönelik saldırıları, ilk başladığı yerde, yani ailede boşa çıkartarak binlerce yıldır bizi ayakta tutan değerlerimize yeniden sıkı sıkıya sarılacağız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Kongrelerini parti çalışmalarının yanı sıra davaları için yeni bir dönüm noktası olarak gördüğünü kaydederek, “Kadın elinin değdiği, kadın kalbinin adandığı, kadın kararlılığının yöneldiği hiçbir işin başarısız olma şansı yoktur.  Sizlere güveniyorum” ifadelerini kullandı. Kongrelerin hayırlara vesile olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, Adana, Hakkâri, İstanbul Manisa, Malatya, Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları Kongrelerinin yapıldığı salonlara ayrı ayrı bağlanarak kongrelerle birlikte yönetimde görev alanları selamladı ve başarılar diledi.
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Pençe Kartal-2 Harekatı bölgesinde yer alan Gara'da 13 Türk vatandaşını şehit edilmesine ilişkin yaptığı açıklamalara tepki göstererek,  Kılıçdaroğlu'nun, Gara'daki şehitlere ilişkin açıklama yaparken PKK terör örgütünün propaganda sorumlusu gibi açıklama yaptığını savundu 
Şahin, CHP'nin terör örgütünün adını vererek lanetleyemediğini dile getirerek, şunları kaydetti:  "Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce farklı hezeyanlarına şahit olmuştuk ama böylesini aklımıza getirmemiştik. Maalesef CHP Genel Başkanı bunu da yaptı. PKK ile aynı dili kullanarak, Gara katliamı dolayısıyla devletimizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı suçlama gafletinde, dalaletinde ve ihanetinde bulundu. PKK'ya cesaret veren, devletimizin terörle mücadele azim ve kararlılığını zayıflatmayı hedefleyen, sırtını PKK terör örgütüne yaslamaktan iftihar eden HDP ile ittifak yapan bu yapıyı aziz milletimizin takdirlerine sunuyoruz. Böyle bir yapı, bizim terörle mücadele azim ve kararlılığımızı sorgulayamaz. Eğer Kemal Kılıçdaroğlu, bir şey sorgulayacaksa CHP'yi düşürdüğü çukuru ve bu partiyi nasıl terörün destekçisi haline getirdiğini sorgulamalıdır." 
AK Parti olarak adı, kaynağı ve hedefi ne olursa olsun terörün her türlüsünü lanetlediklerini vurgulayan Şahin, Türkiye topraklarından terörün kökünü kazıyacaklarını, terörü ülke gündeminde düşüreceklerini ifade etti.  AK Parti'nin iktidarda olduğu 18 yılda pek çok alanda "sessiz devrimler" yaptığını aktaran Şahin, Türkiye'nin önündeki en önemli gündem maddelerinden birinin yeni anayasa çalışmaları olduğunu hatırlattı.  Şahin, şöyle devam etti: "İnşallah ülkemizin ayağının bağı olan birçok prangayı söküp attıysak, bu darbe eseri olan 1982 anayasasını da ülkemizin hedeflerine ulaşmasının önündeki bir engel olmaktan söküp atacağız. Gözünü daima ileriye dikmiş Türkiye'ye artık bu elbise dar geliyor. Birçok badireleri geride bırakmış demokrasi birikimimizi, bu darbe artığı anayasa yansıtmıyor. İte kaka ilerletmeye çalıştığımız köhne bir araba gibi olan bu 1982 anayasasını bir kenara bırakıp çok daha güzel, özgürlükçü, katılımcı bir anayasayı inşallah ülkemize kazandıracağız."
Yeni anayasada mevcut anayasanın ilk 4 maddesinin korunacağına dikkati çeken Şahin, "Yeni anayasa Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin temel felsefesini esas alan bir anayasa olacak. Yeni anayasa 83 milyonun, toplumun tüm kesiminin anayasası olacak. Kuşatıcı, kucaklayıcı bir anayasa olacak. Din ve vicdan hürriyetini çağdaş ve özgürlükçü bir yorumla yeniden ifade eden bir anayasa olacak. Bunu hep birlikte yapacak. Vatandaşını tehdit olarak gören değil, vatandaşına güvene bir anayasayı hep birlikte yapacağız. Yeni anayasa özgürlükleri teminat almayı hedefleyen, öz çerçeve bir anayasa olacak. Gelin yeni anayasanın harcını birlikte karalım ve birlikte inşa edelim." diye konuştu. 
AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı da kadın kolları kongresini yaptıktan sonra Manisa'da teşkilat olarak kongreleri tamamladıklarını belirterek, kadınların seçim çalışmalarının en önemli unsuru olduğunu söyledi. 
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur kadın kolları teşkilatının ne kadar özverili bir şekilde çalıştığını bildiklerini anlatarak, kongrenin ardından 2023 ve 2024 seçimlerine güçlü bir şekilde hazırlanacaklarını vurguladı.

Yorumlar (6)
Rıfat Zelalem 2 hafta önce
MaşAllah hepsi yan yana, koronavirüs var diye lokantalar vs kapalı ama akparti kongreleri sebest, helallll olsunnn size
TÜRKOĞLU 2 hafta önce
hastaneler dahil olmak üzere her yerde iki kişinin yanyana oturması yasakken ve oturamazken bunlar nasıl oluyorda sıkış tepiş bir araya gelip oturabiliyorlar.
HAYRET....!
Orhan Türkyılmaz 2 hafta önce
Güya Kadın Kolları toplantısı ama adamlar ön tarafa sıralanmış.
Remzi 2 hafta önce
Lebelep doldurmuslar
manisali 2 hafta önce
Nerede covid tedbirleri yazıklar olsun
TÜRKOĞLU 2 hafta önce
vatandaşın kahvehanelerde,lokantalarda,vs'de iki kişinin oturup karşılıklı sohbet etmesi,yemek yemesi engellenirken,bu iş yerleri kapatılırken ve bu işyeri sahipleri,çalışanları mağdur edilirken bunların ayrıcalıklı olması açıkçası benim zoruma gidiyor...
15
parçalı bulutlu