10 yaşından bu yana ekmeğini pazardan çıkarıyor

banner297

Manisa'da halk pazarında tuhafiyeden gıdaya birçok alanda çalışan 30 yaşındaki Ömer Kara, yaklaşık 20 yıldır pazarcılık yapıyor.

Manisa 13.05.2020, 21:55
10 yaşından bu yana ekmeğini pazardan çıkarıyor
banner388

Manisa halk pazarında çalışan Ömer Kara yaklaşık 20 yıldır pazarda çalışıyor. 10 yaşında tuhafiye esnafının yanında çırak olayan başlayan Kara, şimdilerde peynir satarak geçimini sağlıyor. Nurlupınar pazarında kurduğu tezhahla müşteriler yumurta, peynir gibi ürünler satan Kara, "Pazarın birçok yerinde çalıştım. Giyimde, tuhafiyede başladım ilk olarak. Meyve sebze işinde çalıştım bir süre. Şimdi ise gıda ürünleri satıyorum. Pazarı seviyorum. İnsanlarla iletişim kurmak ve alın teriyle para kazanmak çok güzel bir duygu" dedi.


KORONA GÜNLERİNDE PAZAR
Koronavirüs salgını nedeniyle ürünlerde hijyen kurallarına daha fazla uyduklarını söyleyen Kara, "Müşterilerimizin de kurallara uymasıyla daha mesafeli satış yapıyoruz" ifadelerini kullandı. Ürün fiyatlarının son günlerde arttığını söyleyen Kara,"Daha önce kilogramını 15 liradan sattığımız peyniri şu an 30 liraya satıyoruz. Fiyatlar iki katı arttı. Müşteri de eskisi gibi 1 kilo almak yerine daha çok yarım kilo alıyor. Üreticinin de maliyeti arttı. O da fiyatın artmasında etkili oldu. İnşallah koronavirüsün bitiminden sonra fiyatlar daha makul seviyelerde olur" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
31
açık