Engin Topuz, Edebiyatın Kırklar Kulübü kitabını Kitap Fuarı'nda imzaladı

banner297

Yazar Engin Topuz, Manisa 4. Kitap Fuarı'na katıldı. Engin Topuz, Porsuk Kültür Dergisi'ndeki yazılarını derleyerek hazırladığı 'Edebiyatın Kırklar Kulübü' isimli kitabını fuarda okuyucularına imzaladı.

Kültür Sanat 09.10.2021, 12:21 09.10.2021, 12:45
Engin Topuz, Edebiyatın Kırklar Kulübü kitabını Kitap Fuarı'nda imzaladı

Yazar Engin Topuz'un Porsuk Kültür Yayıncılık’tan çıkan yeni kitabı “Edebiyatın Kırklar Kulübü” kitapseverler tarafından ilgi görüyor.

Arka kapaktaki şu ifadeler kitabı özetliyor:

“Gogol, Kafka, Poe, Baudelaire, Camus, Jack London, Oscar Wilde, George Orwell, Çehov, Jane Austen, George Perec, Pavese, Bulgakov, Maupassant, Fitzgerald… Oğuz Atay, Sabahattin Ali, Tezer Özlü, Didem Madak, Sevgi Soysal, Sait Faik, Cahit Sıtkı, Ahmet Haşim, Namık Kemal, Tevfik Fikret… Bu isimlerin hepsi kırklı yaşlarında hayata veda etti. Ölümsüz eserler bırakarak genç yaşta aramızdan ayrıldılar. Ben de onları hayal dünyamda yarattığım Edebiyatın Kırklar Kulübü’nde buluşturdum. 

Bu metinlerde her biri kendine özgü yazar ve şairler var sevgili okur; kimi kendini açlığa mahkûm ederek ölüyor, kimi otel odasında intihar ederek, kimi delirerek, kimi trafik kazası sonucu, kimi de bir hastalık nedeniyle. Son nefesini vermeden önce duvar kağıdıyla konuşan da var, nicedir şampanya içmediğini söyleyen de, “benim için dua edin” diyen de, "bunun da şimdi sırası mı” diye söylenen de… Karanlıktan korkan yazarımız olduğu gibi yürüyen merdivenden korkan şairimiz de var. Yaşamı boyunca uyuduğu yerlerin envanterini çıkaranlar, kör olmasına rağmen son nefesine kadar romanını eşine yazdıranlar, her gün bin kelime yazmadan sosyal hayata karışmayanlar, Nazi işgali altındaki Paris’ten bisikletle kaçmaya çalışanlar, hapishaneye düşenler, sürgünde ölenler, kendini çirkin bulanlar, sosyetenin gözdesi olanlar, kırk yıllık yaşamında kırk üç kitap yazanlar, yılda üç kitap bastıranlar, şiirinin adı futbol takımına isim yapılanlar, “yazmasam deli olacaktım” diyenler, yazdıkça delirenler… 25 yazar ve şairle edebiyatın büyülü dünyasında bir gezintiye davet ediyorum sizi.”Manisa Murat Germen Ortaokulunda Sosyal Bilgiler öğretmenliği yapan www.manisahaberleri.com’da köşe yazıları yayınlanan Engin Topuz beşinci kitabını yazdı.
Fuar Merkezi'nde düzenlenen Kitap Fuarı'nda okuyucularla buluşan Engin Topuz, kitaplarını imaladı. İmza gününe Manisalı kitapseverler yoğun ilgi gösterdi.

ENGİN TOPUZ KİMDİR?
1974 yılında Manisa’da doğan Engin Topuz, ilk-orta ve lise eğitimini Manisa’da tamamladı. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitiren Topuz, Manisa’da öğretmenlik yapmakta, www.manisahaberleri.com'da edebiyat ağırlıklı yazıları yayınlanmakta. Yazar Topuz'un ayrıca Porsuk Kültür Dergisi'nde yazıları yayımlanıyor.

Engin Topuz'un eserleri şöyle;

Edebiyatın Haziran Mezarlığı,

Şimdi Uzaklardasın,

Potkal,

Flanör,

Edebiyatın Kırklar Kulübü.

Yorumlar (0)
32
parçalı az bulutlu