STK Başkanlarından Hayırsevere Destek

banner297

Kula’da yapılması planlanan yeni devlet hastanesi yeri için arsasını bağışlayacağını açıklayan hayırsever işadamı İbrahim Köseoğlu’na Kula’daki STK başkanlarından hem teşekkür hem de destek geldi.

Kula 18.11.2015, 10:50
STK Başkanlarından Hayırsevere Destek

Kula’da yapılması planlanan yeni devlet hastanesi yeri için arsasını bağışlayacağını açıklayan hayırsever işadamı İbrahim Köseoğlu’na Kula’daki STK başkanlarından hem teşekkür hem de destek geldi.

Kula’da uzun yıllardır yapılması planlanan fakat arsa sıkıntısı yüzünden bir türlü yapılamayan Kula Devlet Hastanesinin yapılması için İzmir-Ankara D-300 kara yolunun kenarında 25 dönümlük arsasını bağışlayacağını açıklayan hayırsever işadamı İbrahim Köseoğlu’na sivil toplum kuruluş başkanlarından hem teşekkür hem de destek geldi. Kula Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal ve Kula Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oktay Kırlı, Köseoğlu’na hem teşekkür ettiler hem de destek verdiler. Yapılması planlanan hastanenin yeri için arsasını bağışlayacağını açıklayan Köseoğlu’nun arsasının, yeni hizmet binası için uygun olduğu görüşünde olduklarını belirten oda başkanları, en kısa sürede yeni devlet hastanesinin arsa tahsisi yapılarak inşaat çalışmalarına başlanılması gerektiğini ifade etti.

YİĞEN: "HASTANE, ANKARA ASFALTI KENARINA YAPILSIN"

Kula Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen açıklamasında, yapılması planlanan devlet hastanesi konusunun çok uzadığını ve en kısa sürede harekete geçilerek yapımına başlanılması gerektiğini vurguladı. Yiğen, yeni devlet hastanesi yapımı için belirlenen arsalarda çıkan bazı pürüzler nedeni ile yapımı başlanamayan hastaneye, arsasını bağışlayacağını açıklayan İbrahim Köseoğlu’nun arsasının hem ulaşım hem de büyüklük açısından devlet hastanesine uyumlu olduğu düşüncesinde olduğunu belirtti. Yiğen, "Kula’da uzun yıllardır yapılacak diye bekletilen devlet hastanesinin arsa tahsis süreci uzun zamandır devam ediyor. Uygun arsa tahsisi yapılamadığı için başlanılamayan inşaat çalışmalarına, Kulalı hayırsever işadamı İbrahim Köseoğlu arsasını bağışlayarak büyük ölçüde katkı sağladı. Yapılacak olan teşhisler sonucunda bu 25 dönümlük arsa uygun görülür ise bu hastanenin yapımı için çalışmaların başlamasını bekliyoruz. Yetkililerin bir an önce bu konuya el uzatıp Kulalı vatandaşlara en güzel hizmeti verme konusunda da önemli bir adım atmalarını bekliyoruz.” dedi.

TOPAL: "ARSANIN ASFALTA SIFIR OLMASI ARTI BİR DURUMDUR”

Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, uzun zamandır yaşanan arsa sıkıntısından dolayı yapılamayan yeni devlet hastanesi yeri için kendi arsasını bağışlayacağını açıklayan işadamı İbrahim Köseoğlu’na da teşekkür ederek, Kulalıların adeta yılan hikayesine dönen devlet hastanesi yapımının artık tamamlanmasının istediğini ifade etti. Topal, "Yılladır yapılacak diye bekletilen ve bir çivi bile çakılmadan dillerde dolanan devlet hastanesi yapımı, yılan hikayesine döndü. Son olarak yaşanan arsa sıkıntısından sonra arsasını bağışlayacağını açıklayan işadamı İbrahim Köseoğlu abimiz, yapacak olduğu bağışla Kula’mız yeni devlet hastanesi kazandırmak adına önemli bir hizmet yapmış olacak. Ayrıca bağışlayacak olduğu arsanın da İzmir-Ankara D-300 kara yoluna sıfır olması da artı bir durumdur. Arsanın Sağlık Bakanlığından onay alması halinde devlet hastanesinin en kısa sürede yapılmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın da beklentisi bu şekildedir.” ifadelerini kullandı.

KIRLI: "BU ARSANIN MERKEZE UZAKLIĞI DİĞER İLÇELERDEKİ HASTANELERE GÖRE DAHA YAKIN"

Kula Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oktay Kırlı ise, arsasını bağışlayacağını açıklayan İbrahim Köseoğlu’nun arsasının, ulaşım yönünden bir sıkıntısının olmadığını ifade etti. Diğer ilçelerde yapılan devlet hastanelerin merkeze daha uzak olduğuna da dikkat çeken Kırlı, “Kula’da bir türlü yapılamayan devlet hastanesinin arsa yeri için kendi yerini bağışlayacağını açıklayarak devlet hastanesini Kula’ya kazandırmaya çalışan işadamı İbrahim Köseoğlu’na teşekkür ediyorum. Arsanın İzmir-Ankara karayoluna sıfır bir şekilde olması ulaşım açısından rahat olduğundan hastanenin oraya yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bazı vatandaşlarımız şehir merkezinde olan devlet hastanesinin oraya yapılması halindeki meydana gelebilecek ulaşım sıkıntılarından bahsediyor. Şunları belirtmek isterim ki diğer ilçelere yeni yapılan devlet hastaneleri, yapılması planlanan bu arsadan daha fazla uzaklıktadır. Alaşehir ve Demirci’de yapılan devlet hastaneleri yaklaşık olarak 8 km uzaklıktadır ve herhangi bir ulaşım sıkıntısı yaşanmıyor. Kula’mızda da bu devlet hastanesi en kısa sürede tamamlanarak vatandaşımıza hizmet vermeye başlamasını diliyorum.” dedi.

ŞADAN: "KULALILAR HASTANENİN YAPILMASINI BEKLİYOR"

Kula Devlet Hastanesinin yapımı için arsasını bağışlayacağını belirten İbrahim Köseoğlu’na yapmış olduğu bu güzel fedakarlıktan dolayı Esnaf Odası Başkanı olarak Kula halkı ve Kula esnafı adına teşekkür eden Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan da bir an önce arsa tahsisinin yapılmasını ve en kısa sürede inşaat işlemlerinin başlaması gerektiğini ifade etti. Şadan yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kula Devlet Hastanesinin yeni binası için bugüne kadar planlama çalışmaları devam ediyordu. Fakat arsa tahsisinde sorunlar yaşandığı için çalışmalar başlayamamıştı. Kula Devlet hastanesini yeni hizmet binası için arsasını bağışlayacağını açıklayan İbrahim Köseoğlu’nun arsasının, yeni hizmet binası için uygun olduğunu düşünüyorum. Şehir merkezine çok fazla uzaklığı olmayan arsanın onayı alınması durumunda, bugüne kadar ’Devlet Hastanesini Kula’ya yapacağım’ diyen yetkililerin bu konunun üzerine yönelerek, Kula’ya en güzel hizmeti yapmasını bekliyoruz. En kısa sürede onay alınarak bu hastanenin buraya yapılmasını Kulalılar adına istiyoruz."

Yorumlar (0)
19
açık