KULA'DA BİR İLK

banner297

Manisa’nın Kula ilçesinde dünya evine giren çift, gelin arabası olarak faytonu tercih etti.

Kula 27.09.2015, 16:02
KULA'DA BİR İLK

Manisa’nın Kula ilçesinde dünya evine giren çift, gelin arabası olarak faytonu tercih etti.

Bir tekstil firmasında usta olarak çalışan damat Mehmet Gacar, düğünlerinde eşi Beyza Cavcav ile farklı bir uygulama gerçekleştirdi.

"Gelin arabası" olarak süslettiği faytonla gelinin evinin bulunduğu Seyit Ali Mahallesine gelen damat, gelini davul-zurna ve Kula Efe yaren ekibi eşliğinde düğünün yapılacağı alana getirdi. Kula Yaren efe ekibinin geleneksel oyunları ile şehir içinde konvoy yapılarak eve getirilen Gelin ile damat efe başının maniler söyleyerek bahşiş istemesinin ardından damat, efe başına bahşişini verdikten sonra dualar eşliğinde düğün evine girdi.

Damat Gacar, yaptığı açıklamada, ailesinin her zaman davul-zurna ve Kula Efe Yaren Ekibi ile  eşliğinde düğün yapma isteği olduğunu belirterek, "Bende eşimin görüşlerini alarak, Geleneksel Kula düğününü  yerine getirdim. Faytonlu gelin arabasıyla gelini alarak evimize getirdik diyerek; “  Bugün Kula’da bir ilki gerçekleştirmiş olduk. Yaren ekibi eşliğinde faytonla gelin alma merasimini tamamladık. Bundan sonra ki arkadaşlarıma da bu gelenek ve görenekleri devam ettirmelerini tavsiye ederim ve öneririm. İlki yaşamak her zaman güzeldir. " şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
17
açık