Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Tınaz’dan genel merkezde yoğun mesai Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Tınaz’dan genel merkezde yoğun mesai

Manisa il genelinde kaçak yapılaşmanın önlenmesine yönelik çalışmalar sürdürülüyor. Bu kapsamda Manisa Valiliği tarafından yürütülen kaçak, ruhsat ve eklerine aykırı yapılaşmayla mücadele kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri ile birlikte yürütülen hazır beton firmalarının denetlenmesi ve izinsiz beton dökümünün engellenmesi mücadelelerine devam ediliyor. Konu hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, "Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından yapılan düzenlemeler ile birlikte Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde yetki belgesine sahip beton firmalarından hazır beton satın almak isteyen kişi, tüzel kişi veya kurumların ilgili ilçe belediyesinden beton taşıma ve güzergah izin belgesi alması gerekiyor" dedi. Beton satın almak isteyen vatandaşların ilgili ilçe belediyelerine başvurarak taleplerini sisteme kayıt ettirdikten ve belgelerini düzenlettiklerini belirten Daire Başkanı Hüseyin Üstün, "Vatandaşların sonrasında Ulaşım Dairesi Başkanlığımıza gelerek taleplerinin uygun görülmesi durumunda belgelerini onaylatıyorlar ve bu şekilde beton satın alma izinleri düzenlenmiş oluyor. Çalışma ile ilgili hem faaliyet gösteren firmalardan hem de vatandaşlardan olumlu dönüşler alıyoruz" diye konuştu.
Denetimler ve Yaptırımlar Kararlılıkla Sürdürülüyor
Söz konusu beton taşıma ve güzergah izin belgesi ile kaçak yapılara beton verilmesinin önüne geçildiğini dile getiren Hüseyin Üstün, "Beton mikserlerinde bulunan araç takip sistemi ve kameralar ile hem kaçak yapılaşma ile mücadele hem de trafikte can ve mal güvenliği sağlanıyor. Bu kapsamda denetimler ve yaptırımlar da kararlıkla sürdürülüyor" ifadelerini kullandı. Çalışmaların il genelini kapsayacak şekilde genişletileceğini kaydeden Hüseyin Üstün, aynı uygulama ve denetimlerin Ağustos ayının ilk haftasından itibaren tüm ilçelerde başlandığını ve bu konuda da çalışmaların devam ettiğini söyledi.