"Ayda'nın önce sesini duyduk sonra saçlarını gördük"

banner297

91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda'yı kurtarma çalışmalarına katılan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, Ayda'nın yaşam üçgeninde hayatta kaldığını söyledi.

İZMİR 03.11.2020, 12:11 03.11.2020, 12:17
"Ayda'nın önce sesini duyduk sonra saçlarını gördük"

Tüm Türkiye gözyaşları içerisinde 4 yaşındaki Ayda'nın mücizesine şahit oldu.  91 saat sonra enkazdan sağ çıkarılan Ayda hastaneye kaldırıldı. Annesinin ise cansız bedenine ulaşıldı. 
Ayda'yı kurtarma çalışmalarında bizzat yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, o anları anlattı. 
Manisa TV canlı yayınında duygulu anlar yaşayan İnal, Ayda'nın sesini duyduktan sonra titiz bir çalışma başlattıklarını belirterek,  "Ayda'nın ilk önce saçlarını gördük. Ve yavaşça yanına indik. Yarı oturur vaziyette idi. Yavaşça yanındaki molozları aldık. Hatta ben başucundaydım. Ayda ile bir an göz göze geldik. O boncuk gözleriyle gözlerime bakıyordu. Ayran istiyorum dedi. Su istiyorum dedi. Zaman zaman tozlar geldiği için gözlerini kapatıyordu. Bir yandan da UMKE ekipleri damar yolu açıp serum verdiler. 
Çok sağlıklıydı. Sıkışık da değil böyle oturur vaziyette idi. O kadar mutluyuz ki anlatamam. 
Sorularınıza cevap veriyordu. Ben iyiyim dedi, adını söyledi. Seni alacağız dedik ona sonra aldık. 
Bulaşık makinesi ile bir dalobın arasında bir yaşam üçgeninde yarı oturur vaziyette hayata tutunmuş. Allah'ın bir lütfu melekler korumuş onu orada. 
Çok sevinçliyiz çok mutluyuz."


Yorumlar (0)
11
açık