91. saatte mucize!

banner297

Ekipler 91 saat sonra Rıza bey Apartmanı'ndan 4 yaşındaki Ayla Gezgin'i enkazdan çıkarttı.

İZMİR 03.11.2020, 09:54 03.11.2020, 10:38

İzmir Bayraklı'da enkazda arama kurtarma çalışmaşarını sürdüren ekipler enkaz altında bir ses duymaları üzerine çalışmalarını yopunlaştırdı.91 saat sonra Rıza bey Apartmanı'ndan 4 yaşındaki Ayla Gezgin'i enkazdan çıkarttı. Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de kurtarma ekipleri arasında yer aldı.

Enkazdan 91 saat sonra kurtarılan minik Ayla, hastaneye getirildi

İzmir'de depremden 91 saat sonra enkaz altından kurtarılan 3 yaşındaki Ayla Gezgin, ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi.

İzmir'de yaşanan 6.6'lık depremin ardından enkaz yığınına dönüşen Bayraklı'daki Rıza Bey Apartmanında mahsur kalan 3 yaşındaki Ayla Gezgin, depremden 91 saat sonra kurtararak hastaneye getirildi. Polis eskortu eşliğinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine getirilen minik Ayla, acil servis kapısında alkışlarla karşılandı. Minik Ayla, tedavisine devam edilmek üzere acil servise götürüldü.

91. saatte küçük bir kız enkazdan canlı olarak çıkarıldı. 

Küçük kızı kurtardıktan sonra konuşan Diyarbakır AFAD ekibi görevlisi 4 yaşındaki Ayda Gezgin'in mutfakta bulunduğunu söyledi. Ayda'nın çamaşır, bulaşık makineleri ve mutfak mermerinin altındaki boşlukta durduğunu aktardı. Küçük ayda ekiplere el sallayarak 'İyiyim' dedi.

Yorumlar (0)
7
açık