MANİSA'DAN YOLA ÇIKMIŞLARDI... ŞEHİT OLDU

banner297

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 27 Temmuz’da Manisa’dan Mersin’in Taşucu Limanı’na giderken meydana gelen kazada yaralan er Cihat Şengil de şehit oldu.

Güvenlik 25.08.2020, 15:20 26.08.2020, 15:54
MANİSA'DAN YOLA ÇIKMIŞLARDI... ŞEHİT OLDU
banner388

Mersin’in Mut ilçesinde otobüsün şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen, 2 şoförün ve 4 askerin şehit olduğu trafik kazasında yaralanan Eskişehirli Cihat Şengil'in şehadet haberi memleketine ulaştı.
Kazada yaralanan ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Ulaştırma Er Cihat Şengil, yaklaşık 1 aydır tedavi görüyordu. Cihat Şengil, bu sabah hayatını kaybederek şehit oldu.

Cihat Şengil’in şehadet haberi baba Adem Şengil ve Neriman Şengil’e ulaştı. Eskişehir Çamlıca Mahallesi Mede Sokakta bulunan baba evine gelen askeri erkan aileye acı haberi verdi. Baba evinin bulunduğu sokağa Türk bayraklarının asılması ile haberi alan komşular ve yakınlar sokağı doldurdu. Şehit Şengil’in evli ve Ecrin Nisa adında bir kız çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Şengil’in naaşının, yarın Reşadiye Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Kazada 4 asker şehit olurken 2 sürücü de yaşamını yitirmişti. Şengil ile birlikte şehit sayısı 5’e yükseldi.

Yorumlar (1)
gazi 1 yıl önce
yazıda kelime hatası var şehir değil, şehit!
31
açık