Gördes'in Millet Bahçesi Projesi'nde son durum

banner297

Gördes'in en güzel yerlerinden Kocamurtluk Mesire Alanına yapılacak olan Millet Bahçesi Projesi'nin üst yapım işlerini içeren ihale sürecinde yüklenici firmaya er teslimi yapıldı.

Gördes 20.05.2021, 15:08
Gördes'in Millet Bahçesi Projesi'nde son durum
banner388

Manisa Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol'un makamında yapılan yer teslimine yüklenici firma yetkilileri katıldı.  Başkan Akyol, firma yetkilileriyle alanı inceledi. Gördes Belediyesi öz sermayesi, Çevre Şehircilik Bakanlığı destekleri ve İller Bankası kredisiyle hayata geçirilemeye hazırlanan Millet Bahçesi Projesi içerisinde birçok özellik barındırıyor. Projenin 2022 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Gördes Belediyesi tarafından projenin istinat duvarları, tel örgü çekimi, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, sonda çalışmaları gibi çeşitli alt yapı işlerini tamamlandı. İhaleyi almaya hak kazanan yüklenici firma tarafından seyir kulesi, millet kıraathanesi, düğün ve çeşitli etkinliklerin yapılabileceği kır gazinosu, süs havuzları, oyun parkları, spor alanları, piknik alanları gibi üst yapım işleri yapılacak. 
Gördes'in sosyal hayatına renk katacak olan Millet Bahçesi Projesine büyük önem gösteren Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, "Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilçemize güzel bir proje kazandırmak için uzun süredir çalışıyoruz. Buraya yapılacak olan proje Gördes'imize yakışır bir proje olmalı çünkü bu mesire alanı ilçemizin en önemli noktalarından birisi. İnanıyorum ki Millet Bahçesi Projesi tamamlandığında Gördesli aileler için, gençlerimiz için bir cazibe merkezi olacaktır. Projemiz içerisinde ailelerin çocuklarıyla huzur içinde vakit geçirebilecekleri, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın çeşitli aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri yemyeşil bir alan olacak. Biz Gördes Belediyesi olarak alt yapı çalışmalarının büyük bir kısmını tamamladık. Üst yapı işleri için ihaleyi almaya hak kazanan yüklenici firmamıza da yer teslimini yaptık. İnşallah çalışmalarını bizler de yakından takip edeceğiz. Projemizi 2022 yılı içerisinde tamamlamayı ve siz kıymetli hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Gördes'imize hayırlı olsun" dedi.

Yorumlar (0)
22
açık