Türkiye'deki il sayısı 100'e çıkarılıyor! Manisa'da hangi ilçe il olur?

banner297

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı.

Genel 25.06.2022, 19:00 25.06.2022, 20:36
Türkiye'deki il sayısı 100'e çıkarılıyor! Manisa'da hangi ilçe il olur?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı.

Manisa'da Akhisar ilçesinin uzun yıllardır il olması konuşuluyor. Akhisar Manisa'nın en büyük ilçesi konumunda.  İl olmaya en yakın ilçe Akhisar görünüyor.  

BİTLİS'TE AÇIKLADI

Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen "Kültürel Etkileşim ve Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat'ta" etkinlikleri başladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz Bitlis'in Ahlat ilçesindeki etkinliğe katıldı.

Vedat Demiröz etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı.

Devlet Bahçeli önerdi

Demiröz, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önerisiyle Türkiye’de il sayısının artırılacağını Ahlat’ın da bu illerden biri olacağını bildirdi.

İl sayısı 100 olacak

Demiröz burada yaptığı açıklamada müjde diyerek şunları söyledi:

"İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim." diyerek konuştu.

YENİ AÇIKLAMA 

Vedat Demiröz'ün etkinlikte Türkiye'nin il sayısının 100'e çıkarılacağını söylediği iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklama geldi

Demiröz'e ait olduğu iddia edilen sözlerin kısa sürede gündem olmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Demiröz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bugün Ahlat’ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında “İl sayısı 100’e çıkarılacak”şeklinde yanlış yansıtılmıştır.Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda;”Türkiye’nin şehir sayısının 100’e çıkarılması halinde Ahlat’ın bunların arasında yer alacağı temennisidir.ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (8)
NY 2 ay önce
Manisa'dan bir ilçe il olacaksa Salihli olmalıdır.Etrafındaki ilçelerle ( Kula.Selendi,Alaşehir,Sarıgöl,Köprübaşı,Demirci gibi) güzel bir il olur.Manisa'ya uzak bu ilçelerin de çilesi biter.
Manisalı 2 ay önce
Konum olarak ticaret şehri olarak tüm yolların kesiştiği nokta olarak ve sürekli gelişmeye açik bir yer olarak Salihli daha uygun bir yer Akhisar o kadar da iyi değil bence
Kaditor 2 ay önce
Ya he he. Akhisa 40 km merkeze . Selendi olsa daha mantıklı. İl olacak yer Kula, Alaşehir, Salihli, Köprübaşı, demirci, Sarıgöl gibi merkeze uzak yerlere faydası olmali. Yeni yapilacak il buralara yakın olmalı.
manisalı 2 ay önce
akhisar en büyük ilçe ve istanbul,bursa ,kocaeli gibi sanayi şehirlerine kesişme noktasında yeni istanbul yolu ile mesafesi daha da kısa. organize sanayi gerçekten çok iyi ve büyük firmalar sürekli buraya geliyor.
Akhisar il olmali 2 ay önce
Akhisar manisaya 50 km uzaklıkta ve nüfusu ile , altyapısı ile koyleri ile herşeyi hazır durumda. İl olması gereken tek şehir Akhisardir.
Soul Whisperer 2 ay önce
akhisar manisa il merkezine çok yakın salihli daha müsait
Salihlili 2 ay önce
Hiç hayal kurmayın ben de salihlideyim ama Salihli il olamaz bunu hakeden tek ilçe Akhisar. Akhisar baya büyüdü , Türkiye'deki birçok ilden büyük. Zaten il gibi şu an Akhisar
Manisalı 1 ay önce
Bence Salihli olması gerekir kızlarda ki voleybol başarısı ve odun köftesi üzüm ve kiraz da var ve nüfus açısından da iyi ve son olarakda geniş bir ilçe eğer Mamisadan bir ilçe olacaksa bence Salihli
28
açık