banner298

TPAO Manisa’da petrol kuyusu açacak 

banner297

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Yağbasan Mahallesi’nde çiftçi Mustafa Yüksel’in zeytin tarlasındaki sondaj kuyusundan çıkan siyah ve yanıcı maddede çok kaliteli petrol olarak tespit edildi. TPAO yetkilileri kısa sürede sahaya gelerek bölgede rezerv tespit çalışması için kuyu açma çalışması başlatacak. 

Genel 31.05.2022, 20:54
TPAO Manisa’da petrol kuyusu açacak 

Manisa’da heyecan uyandıran gelişmeyi AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen duyurdu. Salihli ilçesine bağlı Yağbasan Mahallesi'nde bir çiftçiye ait zeytin bahçesindeki su kuyusundan akan yanıcı ve petrole benzer siyah sıvı ile ilgili Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yetkililerinin (TPAO) analiz sonuçları açıklandı. TPAO’nun analiz sonucuna göre, çıkan sıvının yüzde 94’ü su, yüzde 6’sı ise petrol olduğu öğrenildi. Çıkan sonuçlara göre, TPAO’nun bölgede sondaj çalışması yapacağı öğrenildi.

TPAO YETKİLİLERİ MANİSA’YA GELİYOR 
Mustafa Yüksel'in tarlasındaki su kuyusundan akan siyah ve yanıcı sıvıdan, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yetkilileri 2 gün önce numune almıştı. Analiz sonuçları ile ilgili müjdeli haberi ise AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen verdi. “Bu sahamız Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından sondaj ve arama çalışması için ruhsatlandırılmış bir bölgeydi” diyen Bilen, “Alınan numune sonuçlarına göre sondajdan gelen siyah sıvının yüzde 94’u su, yüzde 6’sı ise çok kaliteli petrol olarak tespit edildi. TPAO yetkilileri kısa sürede sahaya gelerek bölgede rezerv tespit çalışması için kuyu açma çalışması başlatacak. İnşallah büyük bir oranda rezerve ulaşırız” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA ÇALKALANIYOR 
Manisa’da bulunan sıvının petrol çıkması büyük yankı uyandırdı. Manisahaberleri.com’un sosyal medya hesaplarında habere yorumlar geldi. 
İşte o yorumlardan bazıları:
Hadi gözümüz aydın akşam gene zam var galiba…
Lozanın etkileri geçmeye başladı desene  hele bir de 2023'e girek o zaman görün bizi.
Yarından tez yetersiz olduğu için uzerine beton döküle
Sarıgöl dede bulunmuştu 10 sene önce haaa noldu o petrole
Petrol borusudur o...
Yarın ki zam hayırlı olsun petrola.
Yakınlardaki benzinliğin deposundan geliyordur 
2023'ten önce sakın çıkarmayın, Lozan'ın maddeleri çok sert diyolaaa


 

Yorumlar (2)
Fatih 4 ay önce
Seçim yalanı itibar etmeyiniz
Hüseyin 4 ay önce
Geleneksel seçim yalanları bulduk ne zaman cikaracagiz 2023 de bir beş sene daha terli yemez
21
açık